Bodová série Lva skončila, pražský tým padl s Mytišči

8. 12. 2013 17:09
Hokejisté Lva Praha prohráli na závěr série domácích zápasů s Atlantem Mytišči 1:3 a ukončil tak sérii dvanácti utkání, ve kterých dokázali bodovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté Lva Praha prohráli v KHL na závěr série domácích zápasů s Atlantem Mytišči 1:3 a ukončil tak sérii dvanácti utkání, ve kterých dokázali bodovat. Jedinou branku Lva zařídil v první třetině Jakub Klepiš, Atlant dokázal utkání otočit na začátku druhé třetiny dvěma brankami v rozmezí 11 vteřin.

Lvu sice patřil úvod zápasu, v dalších minutách ale zápas s Atlantem připomínal páteční bezbrankové a upracované utkání proti Jaroslavli, které Lev nakonec prohrál v prodloužení 0:1. Nicméně na rozdíl od pátečního zápasu se domácím podařilo gólově prosadit. Klepiš v 15. minutě našel tvrdou střelou z úhlu mezeru v postoji gólmana Galimova.

Vrána odmítl superšanci na srovnání

Atlant zápas otočil v úvodu druhé části. Vteřinu před koncem přesilovky nejprve dorážel Kolcov a na 2:1 pro hosty vzápětí zvýšil Michnov. Branky od sebe dělilo jedenáct vteřin.

Lev měl poté k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři, ale odehrál ji velmi špatně a do konce druhé části měl více ze hry Atlant. Jeho první útok dokonce trefil tyčku a následně pohrdl zcela odkrytou brankou Gluchov.

Blízko srovnání byl ve 44. minutě Vrána, který ale nedokázal dorazit do prázdné branky vyražený puk. Dalších větších šancí bylo ve třetí třetině minimum, obrana Mytišči byla důsledná a jen málokdy nechala prostor a čas pro zpracování a střelu. Výhru 3:1 pak pro Atlant pečetil trefou do prázdné branky Igor Radulov, který ale předtím fauloval Němce. Rozhodčí ale jeho zákrok jako nedovolený neoznačili.

"Nejprve jsme šli hloupě do oslabení a v něm inkasovali, potom jsme udělali chybu a inkasovali na 1:2. Pak už jsme nebyli schopní vstřelit branku," uvedl trenér Lva Kari Jalonen.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Atlant Mytišč 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Klepiš (O'Byrne) - 23. Kolcov (Novopašin, Batyršin), 23. Michnov (Rukavišnikov, Petrov), 58. I. Radulov (Kablukov). Rozhodčí: Kulakov, Soin - Aljošin, Nestěrov. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 3437.

Lev Praha: Engren - Gragnani, Němec, Oystrick, Mäenpää, Jaakola, O'Byrne, Nakládal - Azevedo, Novotný, Ullström - Sekáč, Zackrisson, Thörnberg - Ridderwall, Vrána, Klepiš - Birner, Cingel, Řepík - Matai. Trenér: Kari Jalonen.

Atlant Mytišči: Galimov - Batyršin, Novopašin, Petrov, Rukavišnikov, Dyblenko, Aťušov, Velikov - Kolcov, Kablukov, Gluchov - Michnov, Engqvist, Haataja - I. Radulov, Trubačjov, Arťuchin - Šmeljov, Kadějkin, Sošnikov - Ševčenko. Trenér: Alexej Kudašov.

Další výsledky:

Chabarovsk - Záhřeb 4:3 po sam. nájezdech, Vladivostok - Dinamo Minsk 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Krajíček 0+1), Novokuzněck - Spartak Moskva 2:1 v prodl., Novosibirsk - Doněck 2:3 (za hosty Kašpar a Kolář II oba 0+1), Lev Praha - Atlant Mytišči 1:3, CSKA Moskva - Čerepovec 3:2, Dinamo Riga - Petrohrad 6:4, Slovan Bratislava - Jaroslavl 5:3 (za domácí Škoula a Vondrka oba 0+1).