reklama

170 milionů ročně? Voráček v NHL jedná o nové smlouvě

Jakub Voráček začal s Philadelphií jednat o novém lukrativním kontraktu. Podívejte se, jaké platy mají jiné hvězdy soutěže Jakub Voráček začal s Philadelphií jednat o novém lukrativním kontraktu. Podívejte se, jaké platy mají jiné hvězdy soutěže Foto: Reuters
Jakub Voráček jedná o prodloužení smlouvy s Philadelphií, která bude muset své hvězdě pořádně přidat. Zámořská média spekulují o tom, že jeho agent žádá pro českého hráče sedm milionů dolarů.

Praha - Jakub Voráček má za sebou životní sezonu v NHL, ve které bojoval o Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče soutěže. Už za rok mu ale s Flyers končí smlouva, a tak se s dostatečným předstihem pustil do jednání o nové. 

A jisté je jedno: Voráček si přijde na pořádný balík. Aby si Philadelphie svou ofenzivní oporu udržela, bude se muset plácnout přes kapsu.

Podle spekulací zámořských médií už Voráčkův agent Petr Svoboda, který se tento týden poprvé sešel s generálním manažerem klubu, odkryl hráčovy představy: Voráček údajně požaduje nejméně pětiletý kontrakt s ročním platem sedm milionů dolarů (přibližně 170 milionů korun).

Že je to astronomická suma? Kdepak. Požadavky Voráčka jsou naprosto logické a pro jednání o životním kontraktu si nemohl vybrat lepší dobu. Voráček dal v každé z posledních tří sezon přes dvacet gólů, loni byl navíc s bilancí 22 + 59 čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celé NHL. 

V zámoří je Voráček nyní srovnáván s Rusem Vladimírem Tarasenkem, který v pondělí podepsal se St. Louis osmiletou smlouvu, která mu zaručuje roční příjem 7,5 milionu dolarů.

Voráček slibuje, že bude ještě lepší

Pokud by se český hokejista na podobném kontraktu s Flyers nedohodl v předstihu, stal by se příští léto nechráněným volným hráčem a mohl by si vybírat z lukrativních nabídek od jiných klubů. I toho si je Philadelphia vědomá a je pravděpodobné, že samotný klub bude tlačit na to, aby k dohodě došlo.

Nejlépe placeným hráčem týmu je nyní kapitán Claude Giroux, příští sezonu si vydělá devět milionů dolarů.

"Je mi pětadvacet let a mám hodně prostoru se zlepšovat. Taky doufám, že se zlepšovat budu a svého stropu jsem ještě nedosáhl. Po hokejové stránce se potřebuji zlepšit ve všem. Kompletní hráč přijde kolem 29 - 30 let. Musím se zlepšit v obraně i v útoku, můžu být rychlejší, silnější, na ledě chytřejší. To všechno přijde se zkušenostmi," tvrdil Voráček v nedávném rozhovoru pro Aktuálně.cz - čtěte ZDE.

Pokud by Voráček smlouvu s Flyers skutečně podepsal, ohrozil by pozici dosud nejlépe placeného Čecha v NHL Davida Krejčího. Ten má v Bostonu smlouvu ještě na příštích šest sezon. V každé z nich si vydělá v průměru 7,25 milionu dolarů.

Na platy jiných hokejových hvězd se můžete podívat v přiložené fotogalerii.

reklama