Boj o místo v NHL: Jaškin měl asistenci, Mrázek nechytal

28. 9. 2014 8:00
Jediným českým hráčem, který bodoval v nočních přípravných zápasech NHL, byl mladý útočník St. Louis Dmitrij Jaškin. Gólman Petr Mrázek zůstal pouze na střídačce Detroitu.
Petr Mrázek tentokrát zůstal pouze na střídačce Detroitu.
Petr Mrázek tentokrát zůstal pouze na střídačce Detroitu. | Foto: Twitterový účet Detroit Red Wings

Praha - V nočních přípravných zápasech před NHL bodoval jen jeden Čech. Mladý útočník St. Louis Dmitrij Jaškin si připsal asistenci u prvního gólu, ale k vítězství nad Dallasem to stejně nevedlo. Stars zvítězili 4:2.

Jaškin byl jeden z mála Čechů, kteří dnes do programu přípravných zápasů zasáhli.

Celý zápas odchytal za Winnipeg brankář Ondřej Pavelec. V utkání v Minnesotě strávil na ledě 58:20 minut a ze 24 střel čtyřikrát inkasoval. Jets i proto prohráli 3:4.

Další gólman bojující o místo v brankovišti NHL Petr Mrázek tentokrát do zápasu Detroitu nezasáhl a prohru 1:3 s Bostonem sledoval celou jen ze střídačky.

Přípravné zápasy před NHL:

Nashville - Florida 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 5. Craig Smith, rozhodující sam. nájezd D. Roy - 53. Pirri.

Pittsburgh - Columbus 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky: 6. Kapanen, 12. Ebbett - 43. Gibbons.

Detroit - Boston 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 32. Ferraro - 24. D. Hamilton, 56. Leino, 60. Marchand.

Nashville - Florida 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 18. a 47. Aberg, 35. Fiala, 59. Watson - 30. Petrovic.

Minnesota - Winnipeg 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky: 15. Mikael Granlund, 15. Haula, 30. Niederreiter, 56. Spurgeon - 5. Petan, 22. Halischuk, 41. Clitsome. Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal 58:20 minuty, inkasoval z 24 střel čtyři branky a úspěšnost zákroků měl 83,3 procenta.

St. Louis - Dallas 2:4 (1:1, 1:2, 0:1), hráno v Kansas City

Branky: 4. Fabbri (Jaškin), 34. Stastny - 5. Troock, 24. Morin, 33. Meech, 44. Connaulton.

San Jose - Anaheim 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky: 14. a 26. Goodrow, 12. Couture - 48. Beleskey.