reklama

Boj o play-off v KHL vrcholí: Lev chce Gagarina, ne Naději

Lev Praha čekají tři klíčové zápasy sezony. Rozhodnou o postupu do play-pff Lev Praha čekají tři klíčové zápasy sezony. Rozhodnou o postupu do play-pff autor: Eduard Erben
Hokejisté pražského Lva vyrazili na poslední zápasový trip. Tři zápasy v Rize, Moskvě a Doněcku rozhodnout o jeho (ne)postupu do play-off KHL.

Praha - Poslední tři zápasy rozhodnou o tom, zda pražský Lev postoupí do play-off ruské KHL. Lev odehraje všechna tři utkání na hřištích soupeřů.

Na poslední zápasový trip, který rozhodne o tom, jak úspěšná či neúspěšná první sezona mezi ruskou smetánkou bude, vyrazil český klub leteckým speciálem z Prahy včera odpodne.

Dnes večer se představí v Rize, v pátek v Moskvě a základní část završí v neděli soubojem s přímým konkurentem o vyřazovací boje v Doněcku.

Dnešní zápas sledujeme od 18:30 živě. On-line reportáž čtěte zde.

Kapitán Novotný: Máme to ve svých rukách

"Máme to ve svých rukách. Minimálně dva zápasy musíme vyhrát," vyzval kapitán týmu Jiří Novotný.

Lev je tři kola před koncem základní části sice na sedmém místě, jenže situace okolo něj je pořádně zamotaná. Lev má 69 bodů, ale osmý Doněck i devátý Minsk mají jen o jeden méně a ve hře navíc stále zůstává i tři body vzdálené desáté Mytišči.

Do bojů o Gagarinův pohár postupuje nejlepších osm týmů konference, zbylých deset týmů z obou konferencí se pak utká o tzv. Pohár naděje.

Výhodou může být fakt, že Rize ani Spartaku po nepodařené sezoně už o nic nejde. Otázkou ovšem zůstává, co se Lvem udělala reprezentační přestávka.

Lev trénoval týden jen v jedenácti lidech

V Praze během ní zůstalo jen torzo týmu, protože hned jedenáct hráčů odjelo plnit reprezentační povinnosti.

Trenéra Václava Sýkoru navíc během pauzy postihla velká osobní rána. Po krátké nemoci totiž zemřela jeho manželka. Sýkora dostal krátké osobní volno, ale na trip už s týmem vyrazil.

"Bylo to těžké. Trénovali jsme v jedenácti lidech. Celý týden jsme nemohli cvičit v podstatě žádné herní situace. K přesilovkám jsme se dostali až dnes," pokrčil rameny Sýkora na včerejším rozbruslení.

Hodinový trénink před odletem do Rigy byl po reprezentační přestávce prvním, na kterém se sešel celý tým. Z Rigy, kde Lev dnes nastoupí, se třeba na otočku přijeli do Prahy sklouznout i Aleksandrs Niživijs a Martins Cipulis. Aby byl Lev alespoň chvíli pohromadě.

Sýkora: Nikdo nám zadarmo nic nedá

Ani po reprezentační přestávce se ale nedalo do kupy trio elitních útočníků, kteří budou nadále chybět. Mimo stále zůstává Jakub Klepiš, Erik Christensen i Luboš Bartečko.

"Riga a Spartak už sice o nic nehrají, ale zadarmo nám nikdo nic nedá. Mají v kádru hráče pro příští sezonu, budou se chtít ukázat," vyloučil trenér, že by první dva soupeři na tripu přistoupili k zápasu bez motivace a usnadnili Lvu cestu za všemi body.

"Je hodně pravděpodobné, že se rozhodne až v posledním zápase na Ukrajině. Nemůžeme se spoléhat na to, že někdo z našich soupeřů zaváhá, i když by to bylo dobré," řekl Sýkora.

Těžký los Minsku, ale Doněck a Mytišči hrají doma

Lvu hraje do karet hlavně těžký los Minsku. Ten sice dnes hraje na půdě slabého Čechova, pak ale doma hostí přední celky Východní konference - Kazaň a Ufu.

To Doněck a hlavně desáté Mytišči, které ještě může pozici Lva ohrozit, mají los o moc příznivější. Oba končí sezonu sérií zápasů na domácím ledě.

Doněck hostí moskevské CSKA, Slovan Bratislava a Lva, Mytišči hraje postupně s Novosibirskem, Chabarovskem a Novokužněckem.

Osmý celek po základní části narazí v play-off na Petrohrad, sedmý na obhájce Gagarinova poháru Dynamo Moskva.

reklama