reklama

Bojuj až do konce! Lvi mají nové heslo a velké ambice

Prezentace nového hesla HC Lev. Uspěje s ním proti Medveščaku a dalším soupeřům? Prezentace nového hesla HC Lev. Uspěje s ním proti Medveščaku a dalším soupeřům? autor: levpraha.cz
Zatímco loni ve své premiérové účasti v Kontinentální hokejové lize vstupovali hokejisté pražského Lva do bojů o Gagarinův pohár v roli outsiderů, letos je situace zcela opačná.

Praha - Zatímco loni ve své premiérové účasti v Kontinentální lize vstupovali hokejisté pražského Lva do bojů o Gagarinův pohár v roli outsiderů, což potvrdila i série 1. kola play off proti CSKA Moskva (0:4 na zápasy), letos je situace zcela opačná.

Díky vynikající druhé polovině základní části, kterou měl Lev vůbec nejlepší ze všech týmů soutěže (od 22. kola prohrál z následujících 32 duelů jen osm a k tomu jen čtyři v základní hrací době), se totiž Lev pasoval do role jednoho z adeptů na celkové vítězství v soutěži.

Do play off, jenž začne už tento pátek, vstoupí Lev s bojovým heslem Fight till the end! (tedy Bojuj až do konce!).

"Je skvělé, že se to hráči vybrali sami"

To vymyslel během olympijské pauzy český obránce Ondřej Němec a tento nápad okamžitě "chytil" celou kabinu. Hráči si dokonce sami vytvořili speciální trička pro play off s tímto heslem, design mu vymyslel útočník Lva Michal Řepík.

"Je skvělé, že se tým takto sejde a hráči si vybírají společné heslo pro play off. Právě to, že rozhodují samotní hráči a semknou se, považuju za úplně nejdůležitější," přiznal na středeční tiskové konferenci finský trenér Lva Kari Jalonen, který má největší podíl na již zmíněném vzestupu týmu.

Po svém říjnovém příchodu k týmu po 16. kole soutěže, když nahradil v pozici hlavního trenéra svého současného asistenta Václava Sýkoru, pozvedl tým z 10. místa Západní konference až na konečnou třetí příčku, díky čemuž Lev zahájí 1. kolo play off proti Záhřebu na svém ledě. 

"Je za námi dlouhá cesta, kluci odvedli v základní části kus práce. S Medveščakem jsme hráli před pár dny a byl to dobrý zápas. Věříme, že jsme na play off dobře připraveni," uvedl čtyřiapadesátiletý kouč.

"Teď už nastal čas pro hráče"

Připomněl nedělní zápas, který Lev nad Medveščakem na svém ledě vyhrál 2:1 v prodloužení, a nováčka soutěže tak porazil i ve druhém vzájemném zápase. 

"Teď nastal čas pro hráče. Play off je jejich doba. My jako trenéři jim můžeme jen pomoct, připravit video a podobně. Vím, že Lev loni nevyhrál v play off proti CSKA ani jeden zápas, i proto jsme rádi, že jsme se mu tentokrát vyhnuli," upozornil Jalonen na fakt, že CSKA skončil v tabulce Západní konference sedmý o bod za Záhřebem.

Jalonen si pochvaluje, že se týmu před pátečním zápasem prakticky vyprázdnila marodka. Chybět bude v úvodním zápase proti Medveščaku jen útočník Jakub Klepiš. "Navíc i Jakub už trénuje a v průběhu série by se mohl vrátit do sestavy," řekl Jalonen.

reklama