reklama

Boleslav letos do baráže nepůjde, problémy budou mít Vary

Klesnou Karlovy Vary v této sezoně až do baráže? Podle extraligových expertů je to dost dobře možné. Klesnou Karlovy Vary v této sezoně až do baráže? Podle extraligových expertů je to dost dobře možné. autor: CPA - Eduard Erben
Hokejoví experti Pavel Richter, Milan Antoš a Martin Hosták předpokládají, že v letošní extralize spadnou do baráže Olomouc a Karovy Vary.

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi jsou v baráži o nejvyšší soutěž jako doma. Hráli ji už sedmkrát v řadě, z toho čtyřikrát coby zachraňující se extraligista. Při svém působení mezi elitou vlastně nepoznali příjemnější starosti.

"Myslím si ale, že Boleslav tentokrát dole nebude a poprvé v historii se baráži vyhne," věří Středočechům hokejový expert Pavel Richter.

Nejvíce problémů budou podle všeho mít Olomouc a Karlovy Vary.

Boleslav má zkušený a kvalitní mančaft

S mistrem světa z roku 1985 souhlasí i další kolegové z branže. "Podle toho, jak Boleslav posilovala, jak rovná mančaft, tak mi přijde docela stabilní. Má zkušeného trenéra Výborného. Skoro bych si i tipnul, že se jí tentokrát podaří baráži vyhnout," přitakává Martin Hosták.

"Má v kádru řadu zkušených hráčů jako Výborného, Broše a další, přišel mj. Květoň, takže podle mne se s tím poperou," vidí výhodu ve stabilizovaném a protřelém kádru Richter.

"Dokonce by mohla vylétnout a hrát o play off," myslí si Milan Antoš.

Větší problémy bude mít Olomouc

To druhý nováček z Olomouce tolik důvěry od expertů nemá. Mužstvo je sice z velké části už dlouho pospolu a vedení dokázalo přivést velezkušeného brankáře Trvaje či ofenzivního vůdce Pateru, ovšem tahouni z řad střední generace docela chybí.

"Uvidíme, jak noví hráči zapadnou do týmu. I když si myslím, že Hanáci budou mít se záchranou problémy," je skeptický k šancím Olomouce na lepší umístění Antoš.

Nevěří se ani Varům

Jako druhého horkého kandidáta na baráž vidí hokejové osobnosti Karlovy Vary. O Energii se dobře ví, že už delší dobu finančně strádá, což mělo za následek postupný odchod řady opor.

Tomu se Západočeši nevyhnuli ani tohle léto. "Velkým oslabením bude absence Martina Zaťoviče," vypíchl Hosták odchod objevu minulé sezony, který s 37 body vyhrál týmové bodování.

Jako dostatečné posílení nejsou vnímány ani příchody zkušených matadorů Vladimíra Sičáka, Radka Duda či Davida Hrušky. Vedle nich dostane příležitost i řada mladých z vlastních zdrojů.

"Tamní vedení udělalo to, co muselo. to znamená. že povolalo hráče, kteří tam vyrůstali, a ti to teď musí ubojovat. Ale třeba méně bude znamenat více. Ti hráči si uvědomí, že chtějí extraligu udržet, protože to místo pro ně něco znamená. V hokeji stále platí, že srdce a bojovnost dělá hodně," neláme hůl nad Karlovými Vary předem Antoš.

reklama