Boleslav opět porazila Ústí. Od extraligy ji dělí výhra

11. 4. 2011 19:35
Ústí n. L. - Ml. Boleslav 2:4 (1:3 na zápasy)
Brankář Marek Schwarz opět pomohl k výhře Mladé Boleslavi
Brankář Marek Schwarz opět pomohl k výhře Mladé Boleslavi | Foto: ČTK

Ústí nad Labem - Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v baráži o extraligu v Ústí nad Labem i druhý zápas a po výhře 4:2 se ujali vedení 3:1 na zápasy.

K udržení v extralize jim tak chybí vyhrát už jen jeden zápas. Nejbližší příležitost k tomu budou mít Boleslavští ve středu na svém ledě, kam se série přesouvá.

Stejně jako v nedělním zápase přitom dlouho vedl domácí tým. Ve 48. minutě však vyrovnal na 2:2 Lukáš Pabiška a o tři minuty skóre otočil David Vrbata.

Boleslav vyhrála v Ústí ztracený zápas a jde do vedení

Ústeckým se nepodařilo vyrovnat ani při power-play, naopak do prázdné brány výhru hostů pojistil Juraj Štefanka.

Výsledek:

HC Slovan Ústečtí Lvi - BK Mladá Boleslav 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky:
20. Klobouček (Hanzl, Kloz), 37. Roubík (Mikulík) - 27. Divíšek (Mikuš), 48. Pabiška (Divíšek), 51. Vrbata (Pabiška, Žabka), 60. Štefanka (Žabka). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 6380. Stav série: 1:3.
Ústí nad Labem: Orct - Němeček, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Vobořil, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Diviš„ Alinč, Sklenička - Čurilla, Pajič, Rod - Kloz, Hanzl, Handlovský. Trenéři: Rosol a Skrbek.
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček, Benda, Lehikoinen - Boháč, Divíšek, Matějovský - Pabiška, Vrbata, Bahenský - Tvrdík, Hrdel, Demel - Lenc, Štefanka, Macho. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.