Boleslav blízko extralize, Chomutov odpadá

11. 4. 2014 19:48
V 8. kole baráže o extraligu porazila Mladá Boleslav Olomouc 4:1, Kladno smetlo Chomutov 6:2.
Mladé Boleslavi chybí krůček k postupu do extraligy
Mladé Boleslavi chybí krůček k postupu do extraligy | Foto: CPA -Eduard Erben

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi se velkými kroky blíží návratu do extraligy. V 8. kole baráže porazili na domácím ledě Olomouc 4:1, mají na kontě už 17 bodů a už v neděli mohou rozhodnout. Druzí Hanáci zaostávají o tři body.

Naopak stále víc se blíží sestupu Kladno a Chomutov. Rytíři totiž zdolali třetí Chomutov 6:2. Na setrvání v nejvyšší soutěži ztrácejí pět, resp. šest bodů.

Boleslav jde do trháku

Zápas vedoucích a stále ještě prvoligových celků začali lépe domácí. Kuriozní brankou, kdy brankáři Vošvrdovi při zásahu zvednul Vrbata hokejku, otevřel skóre Kurka. Do dvoubrankového vedení poslal domácí ještě do první přestávky Pabiška.

Po změně stran se prosadili i hosté, když v oslabení snížil Jaroměřský. Chyby ale dělali i Středočeši. Vošvrdovu chybnou rozehrávku vystihl Mikulík a po jeho přihrávce zvýšil Výborný,

Olomouc zkusila vystřídat gólmany, ale v 50. minutě inkasoval i Halász. Čtvrtou trefou dodal domácím klid Starý, který tečoval střelu Látala.

Kladno smetlo Chomutov skvělým úvodem

Tonoucí Kladno se začalo stébla pevně chytat už v první třetině, v níž se dostalo do tříbrankového trháku. Skóre otevřel v přesilovce Kaberle, po něm se do přestávky trefili ještě Hořava a Tenkrát.

Do druhé periody hosté vyměnili gólmany, jenže se nadále nemohli prosadit v útoku. A když přidal čtvrtou branku Zagrapan, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže na přelomu třetin Stehlík a Hruška dostali Piráty znovu do hry.

Drama se však nakonec nekonalo, v 50. minutě přidal pojistku Majeský a střelecký účet večera uzavřel Růžička. Kladno se tak dočkalo první tříbodové výhry a zároveň stáhlo Chomutov blíž sestupu.

8. kolo baráže o hokejovou extraligu:

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Kurka, 18. L. Pabiška (D. Výborný, Mikulík), 31. D. Výborný (Mikulík), 50. Starý (Látal, Musil) - 24. Jaroměřský (Vodný). Rozhodčí: Hribik, Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4100.

Mladá Boleslav: Valent - Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Bohunický, Žabka, Kurka - L. Pabiška, D. Výborný, Mikulík - Klimenta, Broš, Jarůšek - Starý, Musil, Látal - Kubica, Vrbata, Lenc. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Olomouc: Vošvrda (31. Halász) - Janáček, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk - Kucharczyk, Ostřížek, Selingr - Pekr, Rác, Vodný - Marosz, Knotek, Herman - Králík, Diviš, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Dopita.

Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. T. Kaberle (M. Hořava), 16. M. Hořava (Patera, L. Procházka), 20. Tenkrát (M. Hořava, Patera), 37. Zagrapan (Dragoun), 50. Majeský (Tenkrát), 59. David Růžička (Kuchler, Dragoun) - 39. J. Stehlík (Malec, Jaroslav Svoboda), 41. D. Hruška (Gajovský, Hřebejk). Rozhodčí: Hodek, A. Jeřábek - D. Jelínek, Jiří Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 2287.

Kladno: Cikánek - Majeský, T. Kaberle, Jankovič, P. Hořava, L. Procházka, David Růžička - Tenkrát, Patera, M. Hořava - Zagrapan, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Machač, Eberle - Strnad, Havlíček, Bílek. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.
Chomutov: Martin Růžička (21. Kostúr) - Stehlík, Malec, Krstev, Havel, Rutta, M. Jass, Tejnor, Bartejs - Balej, Bartečko, Bomersback - D. Hruška, Gajovský, Hřebejk - Jaroslav Svoboda, Sikora, Šagát - O. Kaše, Kämpf, Kubinčák. Trenéři: Beck, R. Kaše a Martínek.

1. Mladá Boleslav 8 4 2 1 1 27:14 17
2. Olomouc 8 4 0 2 2 21:22 14
3. Chomutov 8 2 1 1 4 16:20 9
4. Kladno 8 1 2 1 4 20:28 8