Boleslav vyhrála v Chomutově a srovnala stav baráže

20. 4. 2012 21:14
Chomutov - Mladá Boleslav 2:3 po samostatných nájezdech
Radost hokejistů Mladé Boleslavi
Radost hokejistů Mladé Boleslavi | Foto: ČTK

Chomutov - Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve čtvrtém utkání baráže o extraligu Chomutov na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech a vyrovnali sérii na 2:2. Duel rozhodl Milan Mikulík, který se mezi střelce zapsal i v normální hrací době. Baráž pokračuje v neděli na ledě Mladé Boleslavi.

Úvod zápasu patřil stejně jako o čtyřiadvacet hodin dříve domácím a mladoboleslavský gólman Hübl se rozhodně nenudil. Čisté konto udržel do 9. minuty, kdy jej v druhé přesilové hře duelu překonal po Procházkově přesné přihrávce obránce Havíř.

Středočeši poprvé vážněji zahrozili při Gajovského vyloučení, závar před chomutovskou brankou ale gólem neskončil a zbytek první třetiny se hrál zcela v režii Pirátů. Své vedení ale zvýšili pouze na 2:0, když Gajovský proměnil trestné střílení nařízené za Chaloupkův faul.

V druhé části ale hosté svou hru zlepšili a brzy se jim podařilo i snížit, když brankáře Řehoře překonal střelou na vyrážečku Mikulík. Následně Mladá Boleslav dostala výhodu přesilové hry čtyři na tři a využila ji k vyrovnání, o které se postaral Balaštík. Domácí marně protestovali, že rozhodčí měli předtím přerušit hru po souboji Hromase s Tomasem.

Domácí ztráta vedení nedeprimovala, měli opticky více ze hry, do šancí je ale pozorně bránící soupeř nepouštěl. Šance dostat se do vedení měly oba týmy v přesilovkách, oba brankáři byli ale pozorní.

Hübl se například vyznamenal při Pavlasově střele, na druhé straně v dobré pozici přestřelil Nouza. Taktická bitva pokračovala, a když v posledních sekundách skončil Jírův pokus na tyčce, muselo se prodlužovat.

V nastavené desetiminutovce rozhodčí nejprve "pustili" několik zákroků na hraně, ale v 68. minutě vyloučili domácího Krafta a následně i Balaštíka. Oba týmy si tak vyzkoušely krátkou přesilovku čtyři na tři i hru tři na tři. O vítězi ale nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil jen Mikulík.

Baráž o hokejovou extraligu - 4. zápas:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. náj. (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Havíř (Milan Procházka, Grof), 13. Gajovský z trest. střílení - 23. Mikulík (Chaloupka), 25. Balaštík (Mozík, D. Výborný), rozhodující nájezd Mikulík. Rozhodčí: Homola, R. Polák - Barvíř, Bláha. Vyloučení: 10:9, navíc Hromas (Chomutov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5250 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Chomutov: Řehoř - Pulpán, Pavlas, Grof, J. Mrázek, Havíř, Macháček, Jillson - Jíra, Kraft, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - D. Hruška, Milan Procházka, Lapšanský - Gajovský, Diviš, F. Seman - Hoffenrichter. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Mozík, Chaloupka - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Tomas, Podkonický, Goertzen - Nouza, Bahenský, Pabiška - Stieler, na nájezdy Loskot. Trenéři: Novák a Hiadlovský.