Boleslav vyhrála v Ústí ztracený zápas a jde do vedení

ČTK Jaroslav  Šindelář ČTK, Jaroslav Šindelář
10. 4. 2011 20:30
Ústí n. L. - Ml. Boleslav 4:5 v PP (stav 1:2)

Ústí nad Labem - Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili ve třetím zápase baráže o extraligu na ledě Ústí nad Labem 5:4 v prodloužení a ujali se vedení 2:1 na zápasy.

Boleslavští přitom byli jen kousek od porážky. Ještě v předposlední minutě třetí třetiny prohrávali 3:4, při hře bez brankaře se však odrazil puk od brusle Daniela Boháče do brány a branku pak posvětil i videorozhodčí.

Navlas stejná situace se opakovala sedm sekund před koncem prodloužení. Puk se znovu odrazil od Boháčovy brusle do brány a po dlouhém přezkoumávání videorozhodčí doporučil branku uznat.

Boleslav porazila Ústí a srovnala v baráži stav na 1:1

Šťastný střelec si byl od počátku takřka jistý tím, že by měly být uznány jako regulérní. "Byl jsem si celkem jistý, že góly budou platit, protože jsem to nekopal. Vím, že jsem to do té nohy dostal, ale nekopal jsem to," řekl novinářům Boháč.

Rosol: Co předvedli rozhodčí: Dělají si prdel

"Musím se na to ještě podívat, tam mi ale připadalo, že Boháč šel pohybem do brány a uznané to být nemělo, ale rozhodčí bohužel rozhodl jinak," konstatoval kouč poražených Petr Rosol k vyrovnání na 4:4.

Petr Rosol
Petr Rosol | Foto: ČTK

"Ten gól v prodloužení si myslím, že byl platný a byl uznaný oprávněně, ale ten první ne," dodal.

V druhém případě se ale zase zlobil na sudí kvůli něčemu jinému.

"Tam jsme viděli hlavně faul. Mikulíkovi tam drží tři vteřiny hokejku, pak jdou do protiútoku a dají gól. Celý zápas jsem byl směrem k rozhodčím v klidu, ale tady to, co předvedli, to si normálně dělají prdel," prohlásil Rosol.

Jeho výtka vůči sudím byla uvedena i v zápise o utkání: "To byl jasný faul, vy sráči," měl prohlásil Rosol k rozhodčím.

HC Slovan Ústečtí Lvi - BK Mladá Boleslav 4:5 v prodloužení (2:2, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky:
1. Hampl (Alinč), 17. Diviš (Čurilla), 28. L. Poživil (Pajič), 37. Kloz (Handlovský, Němeček) - 4. Vrbata, 19. Marušák (Macháček), 31. Matějovský (Hay, Bahenský), 59. Boháč (Žabka), 70. Boháč (Marušák). Rozhodčí: Šír, Trombík - Tošenovjan, Gebauer. Vyloučení: 9:8, navíc Boháč (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6415. Stav série: 1:2.
Ústí nad Labem: Francouz - Němeček, Pojkar, L. Poživil, Vobořil, Gureň, Sklenička, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Janků, Alinč, Hampl - Čurilla, Pajič, Diviš - Kloz, R. Hanzl, Handlovský. Trenéři: Rosol a Skrbek.
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Lehikoinen, Marušák, Macháček, Žabka, Chaloupka, Dudáš - Bahenský, Divíšek, Matějovský - Tvrdík, Štefanka, Macho - Vrbata, Plodek, Pabiška - Lenc, Hrdel, Boháč - od 41. navíc Demel. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.