reklama

Bombér Růžička nepojede na Karjalu, bude léčit zranění

Martin Růžička se omluvil Hadamczikovi. Kvůli zraněné ruky si reprezentace na jeho branky bude muset počkat. Martin Růžička se omluvil Hadamczikovi. Kvůli zraněné ruky si reprezentace na jeho branky bude muset počkat. autor: hcocelari.cz
Nejlepší extraligový střelec Martin Růžička se omluvil z první reprezentační akce. Během přestávky bude léčit zraněnou ruku.

Třinec - Nejlepší extraligový střelec Martin Růžička na reprezentační turnaj Karjala Cup nepojede, přestávky v ligové soutěži využije k tomu, aby doléčil zranění, které utrpěl už na začátku sezony.

Růžička nedohrál ani dnešní utkání Třince se Spartou, ze kterého odstoupil za rozhodnutého stavu v průběhu poslední třetiny.

„Hraju vlastně od začátku sezony pod prášky a nemůžu tělo pořád obelhávat a doléčit se,“ tvrdil už zkraje týdne Martin Růžička v rozhovoru s Aktuálně.cz.

V Česku se se zraněním dá hrát, v repre ne

Růžička v tomto týdnu začal prodělávat celkově desetidenní elektroléčbu.

„Snad mi to pomůže. V extralize to ještě s tím zraněním šlo, ale reprezentační hokej je ještě o hodně výše co se týče nasazení a tvrdosti. Tam už bych riskoval hodně,“ podotkl třinecký útočník Martin Růžička, který v 19 ligových zápasech nastřílel 21 branek a celkově si připsal 36 bodů. V obou statistických kategoriích Růžička jasně extralize vévodí.

Reprezentační trenér Alois Hadamczik o Růžičkově problémech věděl.

„Ještě v pátek po Chomutovu mi Martin volal a říkal, že to není moc dobré, ale ještě v neděli proti Spartě zkusil, jestli se bude cítit lépe, ale bohužel lépe mu není,“ řekl Aktuálně.cz Hadamczik.

Nejede ani Hanzal, Hadamczik povolal Pecha

„Je to škoda, ale Růžička dostane šanci znovu na dalším turnaji,“ dodal reprezentační trenér, který musel řešit už také omluvenku českobudějovického Martina Hanzala.

„Má otřes mozku a krví zalité oko. Takže taky nepojede. Chtěl jsem dát dohromady lajnu Jakub Svoboda, Hanzal, Martin Růžička. Dva hráči mi teda vypadli a taky Jakub Svoboda má určité problémy,“ prozradil Hadamczik.

„Ale na sraz přijede, místo těch dvou zraněných povolávám Lukáše Pecha z Karlových Varů,“ prozradil Hadamczik.

Aktuální česká nominace:

Brankáři: Ondřej Pavelec (Winnipeg/Liberec), Alexander Salák (Färjestad).

Obránci: Marek Židlický (New Jersey/Kladno), Jakub Kindl (Detroit/Pardubice), Ladislav Šmíd (Edmonton/Liberec), Jakub Nakládal (Spartak Moskva), Jakub Krejčík (Lev Praha), Filip Novák (Dynamo Moskva), Petr Čáslava (Čerepovec), Lukáš Galvas (Třinec).

Útočníci: Tomáš Plekanec (Montreal/Kladno), Jiří Tlustý (Carolina/Kladno), Petr Koukal (Nižněkamsk), Petr Hubáček (Jyväskylä), Jiří Novotný (Lev Praha), Zbyněk Irgl (Minsk), Michal Vondrka (Slovan Bratislava), Jakub Petružálek (Chabarovsk), Jan Kovář (Plzeň), Jakub Svoboda (Kometa Brno), Tomáš Hertl (Slavia), Petr Nedvěd (Liberec), Lukáš Pech (Karlovy Vary).

reklama