reklama

Bonk: Klobouk dolů před Pardubicemi, ale docházely jim síly

Radek Bonk se na poslední výhře 6:3 podílel gólem a dvěma nahrávkami, Třinec vyřadil Pardubice 4:1 na zápasy a čeká na soupeře pro semifinále. Radek Bonk se na poslední výhře 6:3 podílel gólem a dvěma nahrávkami, Třinec vyřadil Pardubice 4:1 na zápasy a čeká na soupeře pro semifinále. autor: Lenka Rybaříková
"Nespoléhali jsme na to, ale dlouhá série se Slavii se na Pardubicích projevila," řekl kapitán Radek Bonk. Třinec přejel Pardubice 4:1 na zápasy a postoupil do semifinále extraligy.

Třinec – V prvním utkání série dostali za vyučenou, ale prohra 0:4 na vlastním ledě je spíše nakopla. Hokejisté favorizovaného Třince nakonec zvládli čtvrtfinále skvěle, Pardubice vyprovodili 4:1 na zápasy a budou minimálně do pátku čekat na dalšího soupeře.

O tom, že je jeden z favoritů na mistrovský titul ve velké pohodě, svědčila i včerejší výhra. Oceláři v posledním utkání série přestříleli Pardubice 6:3.

„Byli jsme lepší. Projevilo se na nich pět náročných zápasů v předkole, ve druhé i třetí třetině bylo vidět, že máme více sil,“ prohlásil kapitán Radek Bonk.

Na to, že Pardubicím dojdou síly, jste před sérii vsázeli?
Přímo na to ne, protože v Pardubicích s námi bruslili. Věděli jsme, že to bude těžká série, ale taky jsme věděli, že bychom měli být lepší a měli bychom sérii vyhrát.

V posledním utkání série s vámi Pardubice ke konci zvládaly bruslit i v Třinci, neznervóznil vás trošku gól na 3:5 a následná pardubická přesilovka v závěru?
Žádná panika. My jsme si věřili, celou sérii jsme hráli v oslabení výborně a měli jsme pořád náskok dvou branek. Sehráli jsme to dobře.

Když se ohlédneme za celou sérií. V Třinci jste prohráli první zápas 0:4, řekli byste tehdy, že Pardubice nakonec vyprovodíte čtyřmi výhrami v řadě?
Rozhodně bych ale neřekl, že jsme je nakonec přejeli. Hráli výbornou sérii a stačí se podívat na zápasy u nich, kde to bylo o jednom gólu. Výborně nám chytal Šimon Hrubec, měli jsme trošku štěstí. Jednoznačná série to rozhodně nebyla. Klobouk dolů před nimi. Sehráli důstojnou partii.

Čím to, že v Třinci to byly takové gólové přestřelky a v Pardubicích oba zápasy rozhodoval jediný gól?
Brankáři si v Pardubicích ze zápasů udělali svou show. Oba tam chytali skvěle, náš gólman o trošičku lépe, a proto jsme tam oba zápasy vyhráli.

Jak moc je teď pro vás důležité, že jste ukončili sérii takhle brzy a budete mít před semifinále týden čas na odpočinek?
Je to dobré. Ale v prvním zápase se zase ukázalo, že oni byli z předkola rozehraní. My jsme čekali deset dnů a bylo pro nás těžké se do toho dostat a navázat na zápasové tempo. Teď to ale výhoda být může, máme pár zraněných hráčů, tak si dáme pár dní odpočinku a začneme se připravovat na další kolo.

Budete vývoj sérií, ze kterých vzejde váš soupeř, sledovat?
Já sleduju každý hokej, co můžu. Ale my to, jakého soupeře dostaneme, ovlivnit nemůžeme. Budeme prostě jen čekat, jak se to vyvine.

Máte alespoň přání, s kým byste chtěl hrát?
Nevybereme si. Ať postoupí kdokoliv, bude to makačka a dřina. Budou to zase vyrovnané souboje.  

reklama