reklama

Bonk: Na Spartu nejedeme bránit, jedeme sérii ukončit

Kapitán Ocelářů Radek Bonk chce, aby Třinec rozhodl čtvrtfinále se Spartou už v pondělí na jejím ledě. Kapitán Ocelářů Radek Bonk chce, aby Třinec rozhodl čtvrtfinále se Spartou už v pondělí na jejím ledě. autor: Marian Ježowicz
"Na Spartě nebudeme hrát zanďoura, jedeme tam sérii určitě ukončit," prohlásil kapitán Třince Radek Bonk. Oceláři vedou v sérii 3:2 na zápasy, šestý duel se hraje v pondělí.

Třinec - Pátý a pro mnohé hodně klíčový zápas parádně vyrovnané čtvrtfinálové série Třinec - Sparta byl překvapivě jasnou záležitostí. Oceláři na vlastním ledě Spartu jasně přehráli 6:3 a mají na své holi mečbol. 

Nebýt dobré produktivity Sparty, mohlo být po zápase už v jeho polovině. Vždyť hosté hráli tak, že se poprvé ke střele v útočném pásmu dostali až v osmnácté minutě.

Tak hodně měl Třinec v sobotu navrch, ale jasný zápas musel stvrdit až gólem do prázdné brány.

Utkání jsme sledovali v podrobném on-line přenosu. Čtěte ZDE.

"Třinec zaslouženě vyhrál. My byli všude pozdě, byli jasně lepší," musel uznat i obránce Sparty Karel Pilař.

Oceláři vedou po parádním zápase v sérii 3:2 a logicky si teď věří. Se Spartou chtějí zkoncovat už v pondělí na jejím ledě.

"Nebudeme tam bránit, chceme dát první gól a sérii ukončit," prohlásil kapitán Třince Radek Bonk po sobotním duelu.

Radku, dneska to byl nejjednoznačnější zápas série, souhlasíte?
Nám se ten zápas povedl, ale důležitý byl začátek. My se ujali vedení a to bylo hodně důležité. Podržel nás gólman, góly daly tři pětky, takže se to krásně rozložilo. Dopadlo to všechno přesně tak, jak jsme si plánovali.

I když jste byli jednoznačně lepší, Sparta čtyři minuty před koncem snížila na rozdíl dvou branek, zamrazilo vás v tu chvíli?
Samozřejmě bychom byli raději, kdyby nesnížili, jenže to bylo pořád o dva góly. Zle by mohlo být, kdyby se jim při power play s přesilovkou podařilo snížit ještě o jeden gól, ale nestalo se. My byli fakt v pohodě, kritická situace to nebyla.

Co se dá teď čekat od toho šestého zápasu, kdy bude muset Sparta vyhrát?
Bude to bitva. Je to vyrovnaná série a jsme fakt vyrovnaná mužstva. My tam ale jedeme v pondělí vyhrát a ukončit to. Samozřejmě to bude těžké, protože budou mít záda u zdi a budou muset vyhrát. Ale já říkám: My tam určitě jedeme vyhrát.

Myslíte, že se začne v sérii, ve které doteď padalo obrovské množství branek, konečně bránit? Když teď Sparta opravdu musí...
Já nevím. My ale budeme hrát furt náš hokej a budeme chtít dát první gól. To je jasné. Chceme, aby to pak bylo na nich. My asi nikdy nebudeme hrát obranný hokej, tohle mužstvo totiž bylo vždycky ofenzivně laděné a zanďoura nebudeme chtít hrát ani teď na Spartě.

Budete spoléhat zase na přisilovky? V sérii jste jich proměnili už devět...
Je to silná zbraň, ale v Praze se nám přesilovky moc nedařily. Hlavně teda naší formaci (Varaďa - Bonk - Růžička). Dnes jsme ale dali dva góly v přesilovce a to pomůže. V play off to vyhrává zápasy a je to pomoc jako hrom.

Hraje v tom kontrastu vašich přesilovek roli velké hřiště v Praze?
Je tam více místa. Je to jiné. My jsme zvyklí na naše hřiště, kde hrajeme dobře a chceme, aby to byla naše výhoda. U nich je ale zase více místa na kombinaci a je to těžší bránit. Je to fakt jinačí a musíme se s tím poprat.

reklama