reklama

Bonk: Třinec vyhraje. Ale jsem nervóznější, když nehraju

Oslavy titulu: Takhle v roce 2011 Oceláři v čele s Radkem Bonkem slavili svůj první titul v historii. Bonk, Peterek i Kohn (na fotce) už odešli do důchodu a tažení Třince za dalším sledují z tribuny. Oslavy titulu: Takhle v roce 2011 Oceláři v čele s Radkem Bonkem slavili svůj první titul v historii. Bonk, Peterek i Kohn (na fotce) už odešli do důchodu a tažení Třince za dalším sledují z tribuny. autor: Marian Ježowicz
Radek Bonk ukončil kariéru před rokem, Ocelářům v tažení za dalším titulem drží pěsti z tribuny a zápasy prožívá ještě více, než když je sám hrál. Finále extraligy začíná dnes v 15:00.

Třinec - Je zatím jediným a posledním kapitánem Ocelářů, který v Třinci zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Radek Bonk sice ukončil kariéru před rokem, ale u tažení Třince za dalším titulem trne i teď. V cestě stojí poslední soupeř, velmi nepříjemný Litvínov.

"Letos Třinec určitě vyhraje, já jim věřím. Celou sezonu ukazovali, že na to mají," tvrdí v rozhovoru pro Aktuálně.cz Radek Bonk, který dnes ve Werk aréně nebude chybět. 

Finálová série Třinec - Litvínov se rozehraje dnes v 15:00, deník Aktuálně.cz bude zápas sledovat v podrobné online reportáži - čtěte ZDE

Bonk považuje Litvínov za nepříjemného a silného soupeře, jednu slabinu ale na straně Vervy vidí. "Jestli ten tým někde slabinu má, je to obrana. Nechci říct, že Pardubice a Brno neměly dobrá mužstva, ale Třinec je někde úplně jinde. Prověří Litvínov mnohem víc," tuší Bonk.

Jak vůbec prožíváte třinecké tažení za titulem a postup do finále?
Jsem nadšený a rád, že se Třinci povedlo do finále dostat, kluci měli parádní sezonu. Samozřejmě to nebylo lehké, ale jsou tam a teď to bude pro celé město zase velká událost. 

Dotáhne to Třinec letos až k titulu?
Určitě. Já si tedy myslím, že jo. Mají kvalitní tým, ukazovali celou sezonu, že na to mají. Já jim věřím. 

V čem může být Litvínov nebezpečný?
Oni jsou taky silní, sejdou se dvě skvělá mužstva. Mají skvělého gólmana, který je drží, a silní jsou i v útoku. Pro Třinec bude důležité, aby uhlídali tu formaci s Ručinským a Petružálkem - hráče, co mají fazonu. A bude záležet také na tom, aby se dostali na Francouze.  Musí se tlačit do brány, stát před ním, aby nic neviděl.

Litvínov zatím postupoval velmi hladce, souhlasíte s tím, že jeho mladou obranu zatím nikdo moc neprověřil a právě tam může být proti našlapanému Třinci slabina Vervy?
Souhlasím. Nechci říct, že Pardubice s Brnem neměly dobrá mužstva, ale Třinec je někde úplně jinde. Obranu Litvínova prověří určitě. Jestli má ten tým někde slabost, tak je to obrana. 

Mluvíte o tom s Václavem Varaďou? Je to váš velký kamarád, který teď stojí na lavičce Třince jako asistent trenéra. 
Ne. Párkrát jsme se bavili během play off, ale co postoupili do finále, jsem s ním nemluvil. On ví, co má dělat, a já sám se na to moc těším. Na finále dnes budu v Třinci osobně, beru i své kluky.

Dá se teď vůbec s Varaďou bavit? On sám tvrdí, že zápasy jako trenér prožívá snad ještě více než jako hráč. Taky během těch zápasů třeba se Spartou vypadal, že by na led nejraději skočil a hrál.
Úplně vím, jak se cítí, a je mi jasné, že by tam fakt nejradši skočil a nějak týmu pomohl. Ty pocity, co prožívá, jsou teď asi nejhorší. Ještě rok zpátky hokej hrál. Je to o nervy a můžu to říct z vlastní zkušenosti. Na pátém zápase se Spartou jsem seděl v boxu s manažerem Třince Pavlem Markem a byl jsem nervózní ještě víc, než když jsem před rokem hrál. A to já jsem jenom divák, Venca je trenér. 

Co říkáte na to, jak sérii se Spartou rozhodl po návratu Zbyněk Irgl?
Je to velký člověk. Nejen jako hokejista, je to super kluk. Od začátku jsem věřil, že to dokáže porazit a vrátí se. Jestli je někdo opravdu silný vnitřně, tak je to Zbyňa. Jsem nadšený, že se mu povedlo vrátit se do play off a ještě být jedním z nejlepších hráčů. Smekám před ním.

Komu to teď lidé mají více přát? Zbyňku Irglovi, nebo Martinu Ručinskému a vůbec celému Litvínovu?
Oni si lidi najdou, komu budou fandit. Růča by si to za svou kariéru zasloužil, taky bych mu to přál, ale já jsem Třinečák a věřím, že titul zůstane tady.

Co teď vůbec děláte, když jste před rokem ukončil profesionální kariéru?
Co dělám? Za chvíli se jedu projet na kole, konečně je na to krásný den. Jinak jsem doma a věnuji se každý den rodině. Přes rok jsem ještě hrával hokej za Kopřivnici, ale už nám sezona skončila. Teď už jsem jenom fanda a v červenci se s manželkou a dětmi budeme stěhovat do Kanady.

Tam jste zažil svá nejlepší léta v kariéře. Před dvěma lety se tam dokonce mluvilo mezi fanoušky, kteří vás tam v létě potkali, o tom, že budete pracovat ve vedení Senators. Na tom je něco pravdy?
(směje se) Ne, ne, vůbec. Sám ani nevím, kde ta fáma vznikla. Ani teď v Ottawě žádnou práci domluvenou nemám.

reklama