22. 4. 2012 8:00
Hokejisté St. Louis jsou druhým postupujícím
Radost hokejistů Washingtonu
Radost hokejistů Washingtonu | Foto: Reuters

Boston - Obhájce vítězství ve Stanleyově poháru, hokejisté Bostonu, jsou jediný zápas od vyřazení. V pátém zápase čtvrtfinále Východní konference NHL podlehli na svém ledě Washingtonu 3:4 a v sérii prohrávají 2:3 na zápasy.

Přestože Boston dokázal dvakrát zareagovat na vedení soupeře, když vyrovnával stav z 0:2 a 2:3, odpovědět na gól Troye Brouwera 87 sekund před koncem třetí třetiny už nedokázali. Jednu asistenci si připsal český útočník Bostonu David Krejčí.

Washington může završit postup v šestém zápase série na svém ledě, který je na programu už v neděli ve 21:00 SELČ.

VIDEO Torres dostal za faul na Hossu trest na 25 zápasů
VIDEO Tučňáci znovu zdolali Jágrův tým, Detroit končí

Na video ze zápasu Boston - Washington se podívejte ZDE (zdroj: NHL.com) - článek pokračuje pod videem:

Stejně jako druhý tým Východní konference po základní části (Boston) je blízko vypadnutí i její vítěz, tedy hokejisté New Yorku Rangers.

Ti v pátém zápase série s Ottawou doma prohráli 0:2, když skóre v 10. minutě otevřel a v 60. uzavřel střelou do prázdné brány útočník Senators Jason Spezza. Asistenci na první gól si připsal český obránce Filip Kuba.

Hrdinou zápasu byl však gólman Ottawy Craig Anderson, který zlikvidoval všech 41 střel soupeře.

Třetí výhru si připsali i hokejisté Floridy, kteří na svém ledě porazili New Jersey 3:0. Hlavním strůjcem vítězství domácích byl brankář Jose Theodore, který zaznamenal třicet úspěšných zásahů a druhou nulu v kariéře play off

Druhým týmem, který se probojoval po Nashvillu do dalšího kola, je St. Louis, které v pátém zápase porazilo na svém ledě San Jose 3:1 a sérii vyhrálo 4:1 na zápasy. Tým s nejlepší obranou v základní části povolil Žralokům v pěti utkáních vstřelit jen 6 gólů.

O výhře rozhodlo St. Louis až v závěrečných devíti minutách, kdy třemi góly otočilo skóre z 0:1 na 3:1. U vyrovnávací branky si připsal asistenci český útočník Vladimír Sobotka.

Odvrátit konec sezony se naopak povedlo hokejistům Chicaga, kteří v pátém zápase série ještě necelých 11 minut před koncem třetí třetiny prohrávali na ledě Phoenixu 0:1.

Pak ale po přihrávce Michaela Frolíka vyrovnal Nick Leddy a ve třetí minutě prodloužení zajistil snížení stavu série na 2:3 na zápasy kapitán Black Hawks Jonathan Toews.

Výsledek:

Východní konference - 5. zápasy:

Boston - Washington 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

Branky: 38. Seidenberg (Krejčí), 38. Marchand, 49. Boychuk - 32. Sjomin, 35. Beagle, 44. Knuble, 59. Brouwer. Střely na branku: 37:32. Diváci: 17.565. Stav série: 2:3.

Florida - New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 24. Versteeg, 54. Upshall, 60. Kopecký. Střely na branku: 33:30. Diváci: 19.513. Stav série: 3:2.

NY Rangers - Ottawa 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 10. a 60. Spezza (na první Kuba). Střely na branku: 41:30. Diváci: 18.200. Stav série: 2:3.

Západní konference - 5. zápasy:

St. Louis - San Jose 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky: 52. Langenbrunner (Sobotka), 53. Perron, 60. McDonald - 40. J. Thornton. Střely na branku: 27:27. Diváci: 19.490. Konečný stav série: 4:1.

Phoenix - Chicago 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 23. Brule - 50. Leddy (Frolík), 63. Toews. Střely na branku: 19:38. Diváci: 17.746. Stav série: 3:2.