Jágr 118. vítězným gólem vyrovnal rekord legendy Esposita

21. 4. 2013 21:20
Český útočník Jaromír Jágr zaznamenal 118. vítězný gól své zámořské kariéry. Trefil se do sítě Floridy
Podívejte se na 118. vítězný gól Jaromíra Jágra v NHL. | Video: Sport

Miami - Další velký milník kariéry v neděli pokořil český veterán ve službách Bostonu Bruins Jaromír Jágr.

Svým gólem do sítě Floridy Panthers totiž jednačtyřicetiletý forvard zaznamenal 118. vítěznou branku své zámořské kariéry, čímž vyrovnal v historických tabulkách rekord dosud vedoucího Phila Esposita.

Jágrovi se prosadil po nájezdu od mantinelu

Česká hokejová legenda přitom nemohla této mety dosáhnout klasičtějším způsobem.

U pravého mantinelu Jágr ještě v první třetině získal puk, najel si mezi kruhy, a střelou švihem vymetl růžek branky Jacoba Markströma.

Vedení Bruins poté ještě ve druhé části navýšil obránce Dougie Hamilton a ve třetí třetině stanovil konečné skóre utkání 3:0 střelou do prázdné branky Brad Marchand.

První bod ve třetí lajně

Jágr přitom právě kvůli Marchandovi (a dalším navrátilci do sestavy Lucicovi) nyní hraje až ve třetí formaci, neboť domácí tahoun naskočil zpět do sestavy po otřesu mozku a ihned zabral své místo v první lajně.

S Chrisem Kellym a Carlem Soderbergem si ovšem Jágr dnes velmi dobře rozuměl a proti Floridě jich byl led doslova plný. Český forvard navíc na ledě dál tráví čas v přesilovkách, takže si i v neděli zahrál svých obvyklých (necelých) osmnáct minut.

Za svůj dnešní výkon tak byl po zásluze vyhlášen druhou hvězdou zápasu, hned za Tuukkou Raskem, který vychytal shutout.

Bostonu nyní patří druhá příčka ve Východní konferenci, neboť v severovýchodní divizi předčil Montréal, který má sice stejně bodů, ale horší skóre a o zápas odehráno navíc.

Devils definitivně bez play off

V dalším nedělním utkání zámořské NHL ztratili i poslední teoretickou naději na play off hokejisté New Jersey Devils, kteří prohráli s New Yorkem Rangers 1:4.

Po sezoně tak budou mít volno Patrik Eliáš a Marek Židlický, ovšem na hokejový šampionát patrně nepřijedou. Končí jim totiž smlouvy a nechtějí riskovat případná zranění.

Dnešní výhra Rangers na druhou stranu o trochu více přiblížila variantu, že by na mistrovství světa dorazil Ondřej Pavelec, neboť jeho Winnipeg právě s "jezdci" bojuje o poslední postupovou příčku ve Východní konferenci.

Rangers nyní mají tři zápasy před koncem základní části na Jets tříbodový náskok.

Tlustý řídil výhru Caroliny v Tampě

Jiří Tlustý se stal hlavní hvězdou zápasu Caroliny v Tampě. Útočník hostů se dvěma góly výrazně podílel na vítězství Hurikánů 3:2. Tlustý se s 21 góly poprvé v kariéře NHL přehoupnul přes dvacetibrankovou hranici v sezoně

Gólem a asistencí přispěl k výhře Columbusu na ledě San Jose Václav Prospal, jenž byl u prvních dvou branek Blue Jackets. Za domácí snižoval Martin Havlát. San Jose se podařilo ve třetí třetině vyrovnat na 3:3, 97 sekund před koncem však rozhodl Johansen.

Střelecky se prosadil také Jiří Hudler, jenž přesilovkovou trefou do prázdné brány pečetil výhru Calgary v Minnesotě 4:1. Do sestavy Flames se nevešel Roman Červenka, přestože v minulém utkání skóroval.

Druhý start v soutěži si připsal Dmitrij Jaškin, který se St. Louis prohrál v Coloradu 3:5.

Výsledky NHL:

Boston - Florida 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Jágr, 34. Hamilton, 59. Marchand. Střely na branku: 39:28. Diváci: 17.565.

NY Rangers - New Jersey 4:1 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 1. a 46. Callahan, 12. Stepan, 32. Pyatt - 54. Loktionov. Střely na branku: 22:27. Diváci: 17.200.

Tampa Bay - Carolina 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Stamkos, 43. St. Louis - 11. a 19. Tlustý, 1. Sjomin. Střely na branku: 37:28. Diváci: 19.204.

Minnesota - Calgary 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 19. Parise - 14. Cundari, 29. Bäcklund, 53. Cammalleri, 60. Hudler. Střely na branku: 35:24. Diváci: 19.039.

Colorado - St. Louis 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 12. a 24. McGinn, 20. McLeod, 38. Duchene, 52. Kobasew - 13. Backes, 27. Schwartz, 49. Shattenkirk. Střely na branku: 31:32. Diváci: 14.606.

San Jose - Columbus 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 28. Havlát, 47. Desjardins, 55. Pavelski - 17. a 33. Letestu (na první Prospal), 25. Prospal, 59. Johansen. Střely na branku: 35:22. Diváci: 17.562.

Edmonton - Anaheim 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Hall - 20. Fowler, 40. Palmieri, 49. Perry. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16.839.

Los Angeles - Dallas 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 25. a 43. D. Brown, 6. M. Richards, 65. J. Carter - 25. Eriksson, 35. Roussel, 41. Goligoski. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.118.