Jágrovi a spol se vzdaluje play off, Pavelec brzy střídal

29. 3. 2014 20:30
Medvědi si tak upevnili vedení ve Východní konferenci a stali se nejlepším týmem soutěže. Capitals naopak zůstávají mimo postupovou osmičku, i když mají stejně bodů jako sedmý Columbus a osmý Detroit.
Ondřej Pavelec vydržel v bráně proti Los Angeles pouze třetinu
Ondřej Pavelec vydržel v bráně proti Los Angeles pouze třetinu | Foto: Reuters

Washington- Hokejistům New Jersey se opět vzdálilo play off, když v sobotním utkání NHL podlehli na ledě New Yorku Islanders 1:2 po samostatných nájezdech.

U jediné branky týmu asistoval Patrik Eliáš, který ale v penaltovém rozstřelu neuspěl. Pro Devils jsou nájezdy černou můrou, prohráli v letošní sezoně všech deset, přičemž v nich skórovali pouze jednou.

"Dokonce i kdybychom vyhráli jen polovinu z rozstřelů, měli bychom navíc pět bodů a byli bychom v úplně jiné situaci," uvedl po utkání Eliáš. Ztráta New Jersey totiž činí ve Východní konferenci právě pět bodů na Detroit, který uzavírá osm kol před koncem základní části postupovou osmičku.

Red Wings svou pozici posílili vítězstvím 4:2 v Torontu, ke kterému přispěl dvěma asistencemi i Jakub Kindl. Hlavním katem Maple Leafs, které prohrálo osmé utkání v řadě, byl Darren Helm, autor hattricku.

Krejčí dvakrát asistoval

Hokejisté Bostonu zdolali i díky dvěma asistencím českého útočníka Davida Krejčího v NHL Washington 4:2.

Upevnili si tak vedení ve Východní konferenci a stali se nejlepším týmem soutěže. Capitals naopak zůstávají mimo postupovou osmičku, i když mají stejně bodů jako sedmý Columbus a osmý Detroit.

Bruins si díky dvěma gólům Jaromeho Iginly, kterému na oba přihrál Krejčí, a přesilovkovému zásahu Carla Söderberga získali během úvodních devíti minut druhé třetiny náskok 3:0.

Deset vteřin před druhou pauzou sice snížil Jason Chimera, Washington ale už skóre nezvrátil, protože ve třetí části padlo jen po brance na každé straně.

Krejčí si polepšil na 62 bodů (16+46) a osamostatnil se v kanadském bodování českých hokejistů před Jaromírem Jágrem z New Jersey. Bruins bodovali v 15. zápase za sebou, naposledy prohráli po šedesáti minutách 1. března právě s Washingtonem.

Pavelec střídal po třetině

Pouhých dvacet minut vydržel v brance Ondřej Pavelec v zápase proti Los Angeles. Po první třetině, v níž gólman Winnipegu ze 16 střel hned třikrát inkasoval, přepustil své místo Alu Montoyovi. Jets už nepříznivý stav nezvrátili a prohráli 2:4. Montoya ve zbytku utkání předvedl 12 zákroků.

"Vím, jak to v první třetině vypadalo. A můžou naši brankáři chytat líp? Ano, ale ne o moc. První třetina nebyla otázkou výkonu gólmana, na něho porážku házet nehodlám," řekl Maurice. Zodpovědnosti Pavelce nezbavoval, ale žehral na výkon celého týmu. "Nemůžeme sedět a říkat, že potřebujeme dobré zákroky gólmana, abychom se rozjeli," dodal kouč Jets.

Šance Winnipegu na účast v play off se už pohybuje v oblasti teorie, neboť na poslední postupové místo v Západní konferenci ztrácí osm kol před koncem devět bodů. To drží Phoenix, jenž si ale svou pozici zkomplikoval domácí prohrou 1:3 s Minnesotou. Jeho zaváhání využil Dallas, který překvapivou výhrou 4:2 na ledě St. Louis snížil ztrátu na rozdíl jednoho bodu.

Colorado je v play off

Colorado porazilo doma San Jose 3:2, třebaže na střely zvítězili favorizovaní Žraloci 49:22.

Druhý nejhorší tým posledního ročníku NHL si pod vedením své bývalé brankářské opory Patricka Roye díky dvěma bodům zajistil s předstihem místo v play off a ve vyřazovací části se objeví poprvé od roku 2010.

Výsledky NHL:

Washington - Boston 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 40. Chimera, 60. Kuzněcov - 23. a 29. Iginla (na obě Krejčí), 28. Söderberg, 54. Bergeron. Střely na branku: 33:36. Diváci: 18.506.

Colorado - San Jose 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 2. Stastny, 11. McLeod, 27. Mitchell - 4. Pavelski, 29. Boyle. Střely na branku: 22:49. Diváci: 18.077.

Buffalo - Tampa Bay 3:4 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 13. D´Agostini, 15. Hodgson, 49. Conacher - 20. a 62. Stamkos (na první Gudas), 18. Killorn, 51. Callahan. Střely na branku: 28:33. Diváci: 19.070.

Toronto - Detroit 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 11. Franson, 39. Lupul - 24., 28. a 49. Helm (na druhou Kindl), 25. Nyquist (Kindl). Střely na branku: 27:28. Diváci: 20.270.

Florida - Montreal 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 37. Boyes - 18. a 34. Pacioretty, 11. Vanek, 60. Desharnais. Střely na branku: 37:19. Diváci: 17.119.

NY Islanders - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. a rozhodující sam. nájezd Nielsen - 31. Henrique (Eliáš). Střely na branku: 20:24. Diváci: 15.108.

Carolina - Columbus 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 37. Skinner, 47. Loktionov - 39. Calvert, 48. Anisimov, 63. Johansen. Střely na branku: 27:32. Diváci: 16.174.

St. Louis - Dallas 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 35. a 41. Steen - 4. a 28. Sceviour, 35. Eakin, 48. Roussel. Střely na branku: 35:27. Diváci: 19.703.

Phoenix - Minnesota 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 4. Boedker - 49. a 60. Parise, 53. Spurgeon. Střely na branku: 24:30. Diváci: 16.691.

Vancouver - Anaheim 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Branky: 12. Richardson - 8. Sbisa, 9. Beleskey, 32. Koivu, 47. Perry, 55. Perreault. Střely na branku: 32:21. Diváci: 18.910.

Los Angeles - Winnipeg 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 8. a 18. Kopitar, 3. Lewis, 45. Toffoli - 42. Halischuk, 49. Wheeler. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 20 minut, inkasoval tři branky z 16 střel a úspěšnost zásahů měl 81,25 procenta. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.118.

3. x-Chicago 75 42 15 18 247:196 99
4. Minnesota 75 38 11 26 186:189 87
5. Dallas 74 36 11 27 214:212 83
6. Nashville 75 32 11 32 186:226 75
7. Winnipeg 75 33 9 33 208:220 75

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, y" znamená jisté prvenství v divizi.