reklama

Boston přitlačil na Pastrňáka. Zveřejnil nabídku, kterou české raketě dal. Šest milionů je málo

David Pastrňák David Pastrňák autor: ČTK
Čekalo se, že to bude rychlovka. Boston touží po Davidu Pastrňákovi, ten město i klub miluje a nemíní odcházet. Jednání o prodloužení kontraktu se však po famózní sezoně českého útočníka zadrhla. Klíčový faktor hrají peníze, Bruins Pastrňákovi nabízí šest milionů dolarů na rok, to je ale třeba v porovnání s kontraktem, který nedávno podepsal Leon Draisaitl, hodně málo.

Boston/Praha - Jevgenij Malkin, Artěmij Panarin, dokonce i Alex Ovečkin, Connor McDavid nebo John Tavares. 

Neskutečné hokejové IQ, chválil Jágra kouč. Teď se mohou sejít v Calgary, kurzy tomu nahrávají Neskutečné hokejové IQ, chválil Jágra kouč. Teď se mohou sejít v Calgary, kurzy tomu nahrávají Čtěte zde

Tohle není seznam hokejistů do All Star týmu NHL. Ale pouze stručný výčet z řady jmen, které David Pastrňák v poslední sezoně předčil v počtu nastřílených branek. Jednadvacetiletý lídr Bruins jich zaznamenal 34. To je mimochodem z pohledu českých hráčů nejvíce za posledních pět let (v sezoně 2011-12 nastřádali po 35 gólech Milan Michálek a Radim Vrbata)

Všichni z výše uvedených hvězd světového hokeje už svůj životní kontrakt mají, nejlepší český hokejista uplynulé sezony stále ne. Mezi Bostonem Bruins a agentem hráče se o smlouvě na příští sezonu stále intenzivně jedná.

A že jsou představy obou stran rozdílné, naznačuje nezvyklý krok Bruins. Klub z Massachusetts se rozhodl zveřejnit poslední nabídku, kterou David Pastrňák obdržel. 

Údaje zveřejnil deník Boston Globe: Pastrňák si má v průměru vydělat šest milionů dolarů za sezonu. A je jen na něm, jestli nabídku přijme na šest, nebo na sedm let. 

Kvitová rozzáří Ordinaci, z Neumannové udělali sněženku. Znáte herce-sportovce? Kvitová rozzáří Ordinaci, z Neumannové udělali sněženku. Znáte herce-sportovce? Prohlédněte zde

Z rodáka z Havířova by se stal třetí nejlépe placený Čech v NHL (více si vydělá jen jeho spoluhráč David Krejčí a útočník Flyers Jakub Voráček) a zároveň čtvrtý nejlépe placený hráč Bostonu Bruins.

Internet, a především čeští fanoušci diskutující na něm, mají jasno: Pastrňák si zaslouží víc. A vycházejí z případu, který nabízí ostrou munici i jeho agentovi. 

Případ Leona Draisaitla, stejně staré hvězdičky Edmontonu. A to hlavně proto, jak podobné jejich kariéry zatím jsou. Posuďte sami: 

Leon Draisaitl: 191 zápasů, 137 bodů (50+87).

David Pastrňák: 172 zápasů, 123 bodů (59+64).

Německý mladík z kraje srpna podepsal luxusní kontrakt s ročním příjmem 8,5 milionu dolarů a v pouhých 21 letech se stal pátým nejlépe placeným centrem NHL. 

Jágr má zavřené dveře do třetiny klubů NHL, zájem nemá Pittsburgh či Anaheim. Zato Calgary větří Jágr má zavřené dveře do třetiny klubů NHL, zájem nemá Pittsburgh či Anaheim. Zato Calgary větří Čtěte zde

V porovnání s tím zní šest nabízených milionů pro Pastrňáka jako hubička. Stačilo, aby Pastrňák udržel svou výkonnost, případně se ještě zlepšoval, a máme z Bostonu jasného vítěze dohody.

A zřejmě právě proto není kontrakt stále podepsaný. 

"Jsme ve stejném stavu. Ve fázi čekání. Neudělali jsme takový pokrok, jaký jsme chtěli," řekl GM Bostonu Don Sweeney zkraje srpna. Nic se od té doby nezměnilo. Snad jen kromě toho, že média za tu dobu stihla začít spekulovat o možné Pastrňákově výměně jinam. To však Bruins vzápětí popřeli.

"Můžete vidět, že elitní hráči NHL dostávají velmi vysoké platy. To podle mě cítí i agent Davida Pastrňáka, a proto jeho tábor nespěchá. Obě strany možná čekají, za kolik podepíše smlouvu Leon Draisaitl s Edmontonem. Jejich první tři sezony v NHL jsou hodně srovnatelné," řekl i uznávaný bostonský novinář Joe Haggerty.

Jinými slovy: Víceméně všichni se shodují na tom, že Bruins ještě budou muset přidat. Ve výhodě je stále Pastrňák. 

Netušil jsem, že bude tak těžké sehnat v NHL práci, přiznal Jágr Netušil jsem, že bude tak těžké sehnat v NHL práci, přiznal Jágr Čtěte zde

Sezona NHL začíná až 4. října. Český útočník musí s klubem podepsat smlouvu do 1. října, jinak s Bruins nebude moct ani trénovat. Jednat s jiným klubem jako chráněný volný hráč nesmí. 

Mimochodem: NHL pamatuje i na případy, kdy se kluby se svým hráčem na kontraktu nedohodly. Například Jamie Benn v roce 2013 prodloužil s Dallasem kontrakt až v průběhu rozběhnuté sezony. 

Pastrňák zatím nemá kam spěchat.

reklama