Boston už je jen výhru od postupu, zajistil to čtvrtý útok

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 5. 2013 5:30
Daniel Paille překonává Henrika Lundqvista. Díky čtvrté řadě Bruins vede Boston v semifinále Východní konference nad NY Rangers už 3:0 na zápasy. | Foto: Reuters

New York - Už jen jediný vyhraný zápas chybí hokejistům Bostonu k tomu, aby postoupili do finále Východní konference NHL.

Ve třetím zápase semifinále Konference vyhráli na ledě New York Rangers 2:1 a ujali se vedení 3:0 na utkání.

Chára: Pořád to nic neznamená

Už v noci na pátek opět v newyorské Madison Square Garden tak budou moci rozhodnout o svém postupu do semifinále Stanley Cupu, v němž by se utkali s lepším z dvojice Pittsburgh - Ottawa.

"Neznamená to nic, protože musíte vyhrát čtyři zápasy. Musíme být připraveni hrát stejně tvrdě i ve čtvrtek, bude to totiž zase podobně vyrovnaný zápasy," uvedl po zápase kapitán Bostonu Zdeno Chára.

On, jeho deset spoluhráčů a trenér Claude Julien si totiž pamatují, jak Boston v semifinále Konference 2010 vedl nad Philadelphií rovněž 3:0 na zápasy, ale z postupu se nakonec radoval soupeř.

"Už to nechceme zopakovat, stejně tak jako komplikace ze série s Torontem. Budeme se snažit hrát ve čtvrtek stejně jako dnes, určitě nechceme být tým Jeckylla a Hydeho stejně jako proti Torontu," upozorňuje Julien.

Obrat řídila checking-line Bostonu

V zápase se sice opět bodově neprosadil Jaromír Jágr a tentokrát ani se 16 body nejproduktivnější hráč play off David Krejčí, nahradili je však hráči, od kterých by se to čekalo nejméně, členové checking-line Bostonu ze čtvrté řady.

Rangers sice vedli od 24. minuty po zásahu útočníka Taylora Pyatta, ve 44. minutě však srovnal obránce Bruins Johnny Boychuk a tři a půl minuty před koncem rozhodl o výhře Bostonu útočník Daniel Paille.

Ten si připsal asistenci na Boychukově gólu a byl vyhlášen první hvězdou utkání. U obou gólů má asistenci i další útočník čtvrté řady Shawn Thornton.

Rangers nepomohlo k výhře ani 32 zákroků gólmana Henrika Lundqvista, jeho protějšek Tuukka Rask si připsal 23 úspěšných zákroků a byl zvolen druhou hvězdou zápasu. Lundqvist pak oba hráče Bostonu při vyhlašování hvězd doplnil.

San Jose vyrovnalo sérii na 2:2

Hokejisté San Jose vyhráli i čtvrtý zápas semifinále Západní konference nad Los Angeles 2:1, a srovnali tak stav série na 2:2 na zápasy.

V sérii tak zatím vyhrávají jen domácí týmy. Oba týmy si tak v letošním play off drží na vlastním ledě stoprocentní bilanci, Los Angeles vyhrálo na svém ledě všech pět zápasů, San Jose nyní triumfovalo počtvrté.

Hráči San Jose o tom rozhodli díky gólům Brenta Burnse v 7. minutě a přesilovkové trefě Logana Coutureho z 24. minuty. Obhájci Stanley Cupu sice v 50. minutě snížili zásluhou gólu Mikeho Richardse v přesilovce, srovnat však už nedokázali.

Dvaadvaceti zákroky se na výhře Sharks podílel brankář Antti Niemi, jeho protějšek Jonathan Quick měl na kontě o jeden zákrok méně.

Série se tak přesouvá opět do Los Angeles, pátý zápas je na programu rovněž v noci na pátek.