Rozsívalův gól Chicagu nepomohl, Blues udeřili v závěru

20. 4. 2014 7:11
Český obránce Michal Rozsíval dal Chicagu ránou od modré vedení, jenže St. Louis sedm vteřin před koncem vyrovnalo a nakonec vyhrálo v prodloužení.
Rozsívalův gól Chicagu nepomohL.
Rozsívalův gól Chicagu nepomohL. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Chicaga neudrželi na ledě St. Louis v závěrečných sekundách těsné vedení 3:2, které jim zajistil Michal Rozsíval, a nakonec soupeři podlehli 3:4 v prodloužení.

Obhájce Stanleyova poháru tak prohrává v sérii úvodního kola play off už 0:2 na zápasy. U vítězné branky Barreta Jackmana ze 66. minuty asistovali Roman Polák a Vladimír Sobotka, který si v utkání připsal dvě přihrávky.

Rozsíval dokonal obrat, ale Chicago o náskok přišlo

Rozsíval vstřelil v play off gól poprvé od sezony 2007/08, když směr jeho střely od modré čáry nechtěně změnil domácí útočník David Backes. Český obránce tím dokonal ve 47. minutě obrat týmu z 0:2 na 3:2, jenže nešetrný zákrok jeho spoluhráče Brenta Seabrooka, při němž trefil ramenem Backese do hlavy, nabídl domácím v závěru pětiminutovou přesilovku.

Blues ji využili gólem Vladimíra Tarasenka v čase 59:53.

Columbus poprvé v historii vyhrál v play off

Columbus poprvé v klubové historii zvítězil v play off a v Pittsburghu výhrou 4:3 ve druhém prodloužení vyrovnal stav série na 1:1. Zatímco v předchozím utkání Blue Jackets promarnili vedení 3:1, tentokrát stejným výsledkem po úvodní třetině prohrávali, a přesto uspěli.

Dramatický duel rozhodl v 82. minutě svým druhým gólem v utkání Matt Calvert, první hvězda zápasu.

Hokejisté Colorada porazili na svém ledě Minnesotu 4:2 a v sérii vedou po dvou utkáních 2:0. Avalanche získali klíčový náskok v prostřední třetině, kdy dvěma góly Gabriela Landeskoga odskočili soupeři z 1:1 na 3:1.

Výsledky nočních zápasů:

Východní konference - 2. zápas:

Pittsburgh - Columbus 3:4 ve druhém prodl. (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 4. a 5. Gibbons, 18. Niskanen - 28. a 82. Calvert, 6. Johansen, 54. Johnson. Střely na branku: 42:45. Diváci: 18.619. Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápasy:

St. Louis - Chicago 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 8. Porter, 20. Shattenkirk (Sobotka), 60. Tarasenko, 66. Jackman (Polák, Sobotka) - 38. Keith, 45. Seabrook, 47. Rozsíval. Střely na branku: 31:28. Diváci: 19.639. Stav série: 2:0.

Colorado - Minnesota 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 23. a 32. Landeskog, 7. MacKinnon, 60. Stastny - 5. Coyle, 59. Scandella. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.402. Stav série: 2:0.