reklama

Brankář Francouz měl opět v KHL nejvyšší úspěšnost zákroků

Pavel Francouz Pavel Francouz autor: Reuters
Pavel Francouz měl v základní části KHL úspěšnost zákroků 94,6 procent. Nikdo lepší se v Kontinentální lize opět nenašel.

Moskva - Český brankář Pavel Francouz z Čeljabinsku ovládl stejně jako v minulé sezoně v základní části Kontinentální hokejové ligy pořadí brankářů s nejvyšší úspěšností zákroků. Sedmadvacetiletý odchovanec Plzně pochytal 94,6 procenta střel a předčil Alexeje Krasikova z Novosibirsku (93,9 procenta). S průměrem 1,80 obdržené branky na zápas se Francouz zařadil na šesté místo.

Produktivitu KHL vyhrál poprvé v kariéře Ilja Kovalčuk z Petrohradu, který nasbíral o bod více než jeho klubový spoluhráč Nikita Gusev. Čtyřiatřicetiletý Kovalčuk zaznamenal v 53 zápasech 63 bodů za 31 branek a 32 asistencí. Gusev sehrál zápas více, vstřelil 22 gólů a se 40 asistencemi se stal nejlepším nahrávačem. Třetí skončil s 56 body ze 46 utkání Nigel Dawes z Astany, který s 35 brankami ovládl pořadí střelců.

Kovalčuk vyhrál v desátém ročníku KHL produktivitu jako teprve třetí hráč. Šestkrát totiž triumfoval Sergej Mozjakin a třikrát Alexandr Radulov.

Nejproduktivnějším českým hráčem byl na 14. místě útočník Jiří Sekáč z Kazaně, který zaznamenal v 50 utkáních 42 bodů za 16 gólů a 26 přihrávek. Sedmadvacátý Lukáš Radil ze Spartaku Moskva si připsal 38 bodů a devětatřicátý Jan Kovář z Magnitogorsku o další tři méně.

reklama