reklama

Brankář Francouz skóroval dvě desetiny vteřiny po siréně

Pavel Francouz se občerstvuje na střídačce. Pavel Francouz se občerstvuje na střídačce. autor: Lukáš Drštička
Chytil puk do lapačky, hodil si ho na led a namířil přes celé hřiště do prázdné hradecké brány. Litvínovský brankář Pavel Francouz ji při power play domácích trefil. Přesto gól neplatil.

Hradec Králové - Chytil puk do lapačky, hodil si ho na led a namířil přes celé hřiště do prázdné hradecké brány. Litvínovský brankář Pavel Francouz ji při power play domácích trefil. Přesto gól neplatil, padl těsně po závěrečné siréně. Gólman tak k výhře vedoucího mužstva hokejové extraligy 2:1 přispěl "jen" skvělým výkonem.

Více o 6. kole extraligy čtěte ZDE

"Věděl jsem, že to nebude gól. Kouknul jsem se na časomíru, byly tam nuly a puk byl ještě před brankovou čárou," řekl Francouz. To se potvrdilo po přezkoumání videozáznamu. Přitom před střelou měl brankář trochu jiné myšlenky. "Ty nejčernější, že trefím někoho před sebou. Nejdřív jsem chtěl odehrát puk někam do strany, ale pak jsem to zkusil."

A povedlo se, tedy skoro. "Stejně jsme prohráli, tak bych mu gól přál. Já bych to nezkoušel, puk bych takhle nezvedl," usmál se Francouzův protějšek Pavel Kantor.

Maska jako hold Hlinkovi

Pro Francouze však nebyl fakt, že se mohl stát po Dominiku Furchovi další brankářem se vstřeleným gólem v extralize, jedinou nevšední událostí.

Při zápase předvedl také novou a velmi stylovou masku. Na jejích stranách má fotky litvínovské legendy, kouče olympijských vítězů z Nagana Ivana Hlinky. "Chtěl jsem mu vzdát hold. Navíc letos uplynulo deset let od jeho smrti," objasnil brankář volbu.

Poprvé byla maska vítězná a Litvínov dál vládne extralize. "Začátek sezony ani nemohl být lepší. Snad teď nezpychneme," uvedl Francouz.

reklama