reklama

Brankář Kovář: Na mistrovství světa nejedu, dlužím to manželce

Jakub Kovář. Jakub Kovář. autor: Milan Kammermayer
Česká hokejová reprezentace bude pokračovat v přípravě na mistrovství světa v Rusku bez brankáře Jakuba Kováře.

Praha - Česká hokejová reprezentace bude pokračovat v přípravě na mistrovství světa v Rusku bez brankáře Jakuba Kováře. Gólman Jekatěrinburgu se trenérovi Vladimíru Vůjtkovi omluvil z rodinných důvodů. V týmu ho na dnešním srazu v Praze nahradil Matěj Machovský z Plzně.

Vůjtek po pátečním utkání ve Švýcarsku uvedl, že na květnový šampionát počítá s trojicí brankářů působících v Kontinentální lize a do přípravy už neplánuje pozvat dalšího gólmana.

Nyní ale musel v týmu udělat změnu. Dvaadvacetiletý Machovský, který hrál s Plzní semifinále play off extraligy, se přiřadí k Pavlu Francouzovi z Čeljabinsku a Dominiku Furchovi z Omsku.

Čeká rodinu, staví dům

Sedmadvacetiletý Kovář se rozhodl být s manželkou Petrou, s níž očekává narození potomka. "Čekáme rodinu a rozhodl jsem se být proto doma s rodinou, abych mohl být ženě při ruce a se vším jí pomoci," řekl  Kovář.

"Kromě narození dítěte navíc doděláváme barák a já jsem byl osm měsíců pryč kvůli hokeji. Dlužím to manželce a chci jí maximálně pomoct, jak to jen půjde," doplnil.

Připustil však zároveň, že nešlo o úplně snadné rozhodnutí. "Samozřejmě mě mrzí ta sportovní stránka. A mrzí to z tohoto pohledu i mou ženu, ale myslím, že je správné nemít hokej na tom úplně prvním místě," prohlásil Kovář, jenž v KHL působí od roku 2013.

Český tým ještě v přípravě čekají dva zápasy ve Finsku, dva doma se Švédskem a pražská generálka s Kanadou.

reklama