reklama

Velký návrat dotažen! Brodeur podepsal se St. Louis

Martin Brodeur se stal novou posilou St. Louis Blues Martin Brodeur se stal novou posilou St. Louis Blues autor: Reuters
Brankář Martin Brodeur podepsal smlouvu se St. Louis Blues.

Praha - Konec kariéry brankářské legendy Martina Brodeura se nadále odkládá. Dvaačtyřicetiletá ikona se navíc vrací na ledová kolbiště NHL. Stal se totiž novou posilou St. Louis Blues, kde po týdenní zkoušce podepsal kontrakt do konce sezony. Vydělá si minimálně 700 tisíc dolarů.

Brodeur za svou dosavadní kariéru hrál v NHL pouze za New Jersey, kterému pomohl ke třem Stanley Cupům. V NHL dosud vychytal 688 vítězství, což z něj dělá historického rekordmana, ve 124 zápasech nepustil ani gól. V týmu Devils působil od sezony 1991/92 do roku 2014, kdy mu vypršela smlouva.

Velezkušený gólman však ještě nechtěl pověsit lapačku na hřebík a čekal na svou šanci. A ta přišla. St. Louis se zranil první brankář Brian Elliott, který bude mimo hru několik týdnů. Novou jedničkou se tak stal Jake Allen a jeho náhradníkem nezkušený Jordan Binnington. Blues tak kontaktovali Brodeura a po několikadenní zkoušce se rozhodli jej angažovat.

Premiéru v novém dresu si Brodeur může odbýt už v pátečním duelu s Chicagem. "Je to velmi pravděpodobné. Pokud bude mít kontrakt, bude hrát," řekl kouč Ken Hitchock ještě před podpisem smlouvy. "Uvidíme, v jakém zápase nastoupí, ale nebude jen náhradníkem. Chytat bude."

reklama