reklama

Brankář Komety slaví vstřelený gól. Daroval mu ho Zlín

Marek Čiliak přišel k raritnímu úspěchu jako slepý k houslím Marek Čiliak přišel k raritnímu úspěchu jako slepý k houslím autor: Lukáš Drštička
Brankáři Komety Brno Marku Čiliakovi připsali gól, který si při signalizované výhodě dal Zlín.

Praha - To se jen tak nevidí! Hodně kuriozní gól dnes padl v extraligovém utkání mezi Zlínem a Kometou Brno. Byl totiž připsán hostujícímu brankáři Marku Čiliakovi. Ten se tak stal v české historii druhým oficiálně skórujícím gólmanem.

Jemu samotnému se však něco podobného už povedlo. Ještě při angažmá v Nitře "dal" v roce 2011 gól Nitře, když vyrazil kotouč ramenem a ten po odrazu od mantinelu doklouzal do prázdné branky.

Zlín si dal vlasťnáka

K nevídané situaci došlo ve 40. minutě za stavu 4:1 pro Kometu. Zlín hrál v té době přesilovku pět na čtyři, když po dalším faulu Michala Kempného rozhodčí signalizovali výhodu pro Zlínské. Domácím naskočil na led šestý hráč a převahu ještě umocnila ztráta hokejky brněnského Jakuba Koreise.

Jenže místo tlaku na bránu a šancí přišla zpětná přihrávka Romana Vlacha od mantinelu na modrou čáru, kde však nikdo z jeho spoluhráčů nestál, a puk si to namířil přímo do opuštěné zlínské klece.

Primát drží Furch

Po chvilce zkoumání, kdo se z hráčů Komety dotkl puku jako poslední, vyšlo najevo, že to byl brankář Čiliak. A jemu byl také gól podle pravidel připsán.

Stal se tak druhým gólmanem české historie, jenž byl označen za střelce branky. Před ním tohoto netradičního zápisu dosáhl Dominik Furch ze Slavie, který "skóroval" v roce 2012.

Trefit se přímou střelou se však u nás zatím nikomu nepovedlo. Blízko tomuto milníku byl například letos litvínovský Pavel Francouz, jehož pokus přes celé hřiště do prázdné brány zapadl, ovšem těsně po závěrečné siréně (více čtěte ZDE).

reklama