reklama

Bratři Sedinové a Edler pomohou Švédům na MS

Dvojčata Sedinova mají po sezoně a tak posílí švédskou reprezentaci na MS Dvojčata Sedinova mají po sezoně a tak posílí švédskou reprezentaci na MS autor: Reuters
Dvojčata Sedinova hrající ve Vancouveru mají po sezoně NHL a tak vyrazí na domácí světový šampionát

Stockholm - Hokejisty Švédska na mistrovství světa ve Stockholmu po vyřazení Vancouveru v prvním kole Stanleyova poháru posílí bratři Daniel a Henrik Sedinové a obránce Alexander Edler.

O zaplnění tří volných míst v poli na soupisce pro turnaj bude vedení švédské reprezentace v příštích hodinách jednat.

"Těšíme se, chceme si spravit chuť po takovém konci sezony," řekl deníku Aftonbladet Daniel Sedin. Vancouver v noci prohrál na ledě San Jose 3:4 v prodloužení, když po sporném vyloučení právě Daniela Sedina inkasoval v 74. minutě gól od Patricka Marleaua. Po porážce 0:4 na zápasy jsou Canucks prvním vyřazeným týmem letošního play off NHL.

"Alexander Edler a bratři Sedinové by měli dostat povolení od Vancouveru během několika minut, jsou připravení hrát. Ale dokud nemáme povolení, nemůžeme shánět letenky," prohlásil manažer švédského týmu Tommy Boustedt.

Henrik Sedin je držitelem Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče NHL z roku 2010. O sezonu později tuto cenu získal jeho bratr Daniel. Dvojčata Sedinova reprezentovala Švédsko naposledy na olympijských hrách 2010 ve Vancouveru.

Předtím byli oba při triumfu pod pěti kruhy v roce 2006 v Turíně a na mistrovství světa se představili naposledy v roce 2005 v Rakousku, když tehdy při výluce NHL působili v mateřském MODO Hockey. Edler hrál zatím jen na světovém šampionátu v roce 2008 v Kanadě.

reklama