reklama

Brňané velebili minulý debakl: Ukázal nám, jak na Spartu

Tomáš Svoboda vstřelil druhý gól Brna Tomáš Svoboda vstřelil druhý gól Brna autor: ČTK
Brno vyhrálo první semifinálové utkání na Spartě 5:2.

Praha - První zápas, ještě k tomu na ledě soupeře, a hned výhra! Hokejisté Komety si nemohli pro semifinále play off se Spartou přát lepší začátek.

"Je to super, paráda," zářil po vítězství obránce Jozef Kováčik, jenž vstřelil rozhodující gól zápasu.

Poté ale trochu zvážněl, když si vzpomněl na pasáž, kdy domácí snížili na 1:2 a měli velký tlak. "Ve druhé třetině hrála Sparta perfektně a měli jsme obrovské štěstí, že jsme nedostali tři čtyři góly. Marek Čiliak nás ale podržel a oni měli obrovskou smůlu na hokejkách."

Spartu zaskočily góly

I sám Kováčik byl možná překvapen, jak dobře se Brnu po většinu zápasu dařilo eliminovat tradiční sparťanskou snahu o nátlakovou hru.

"Každý čekal, že Sparta vyvine velký tlak, bude diktovat tempo a dostane se do pohody. Jenže my jsme je zaskočili tím, že nám to tam spadlo. A když snížili na 1:2, tak jsme přidali třetí branku a zase odskočili," těšilo slovenského beka.

"Možná nám i prospělo, že jsme od nich dostali v základní části debakl 7:0. Protože jsme si takhle mohli promítnout, v čem je Sparta nejsilnější a z čeho dává góly," prozradil zdroj důležitých informací, které se ukázaly jako hodně prospěšné, další středeční střelec Tomáš Svoboda.

Zrada v přesilovkách

Jako zásadní momenty, na něž Sparta doplatila, se ukázaly vlastní chyby a špatné přesilovky.

"Ani jsme nečekali, že Sparta udělá tolik chyb, to prostě nějak vyplyne ze hry. Hlavně jsme je nechtěli pouštět do přečíslení. I když jsme jim nabídli celkem dost přesilovek, nedařilo se jim v nich. To byl pro ně kámen úrazu," líčil Svoboda.

Početní výhody se vlastně nedařily ani jednomu z celků. Sparta v závěru jedné inkasovala a sama využila až dvojnásobnou přesilovku v závěru. Brňané si pak počínali podobně bídně, i když sami v přesilovce branku nedali ani nedostali.

"Oba týmy měly problémy se založením přesilovky a ustálením se v útočném pásmu. Možná je to tím, že už jsme odehráli tolik zápasů. Všechny týmy koukají na videa a jsou na soupeře přichystány. Je těžké pak něco nového vymýšlet a je to takové kostrbatější," vysvětlil Svoboda.

Každopádně za podobný průběh by se nezlobil ani ve čtvrtek. "Do druhého zápasu nic měnit nechceme, budeme se jej snažit opět vyhrát," dodal.

reklama