Brněnská senzace září dál, Plzeň podruhé prohrála

Aleš Vávra Aleš Vávra
27. 3. 2012 20:24
HC Plzeň - Kometa Brno 0:1, stav série 0:2

Plzeň - Brněnská hokejová senzace nadále drtí zbytek extraligového pole. Kometa, která do play off postoupila z předkola, vede v semifinále nad favorizovanou Plzní už 2:0 na zápasy.

Hosté vyhráli i druhý zápas na ledě "indiánů", tentokrát těsně 1:0, a do Brna si vezou luxusní náskok.

Duel rozhodla dvojnásobná přesilovka Komety, kterou gólem po samostatné akci využil ve 46. minutě slovenský veterán Róbert Petrovický.

Utkání mezi Plzní a Brnem jsme sledovali ŽIVĚ
O prohru jsme si koledovali, lamentovala Plzeň
Kometa byla v Plzni na ručník, nakonec slaví obrat

Plzeňské hvězdy nedokázaly i přes řadu velkých šancí ani jednou překonat brněnského čaroděje v brance Jiřího Trvaje, který fantastickým výkonem táhne svůj tým do finále extraligy.

Plzeňští fanoušci
Plzeňští fanoušci | Foto: Lukáš Drštička

Západočechům nepomohly změny v taktice, ani v sestavě. Místo Svobody chytal Mazanec, pouze na střídačku se posadil zkušený obránce František Kaberle.

Hosté začali lépe, první velkou šanci měl Polodna a po něm Čermák. Trvaj zase zazářil při možnostech Straky a Pletky.

Oba brankáři dominovali a přiváděli k zoufalství střelce obou týmů. Největší šanci měl ve 32. minutě hostující Hynek Zohorna, z vynikající pozice ale minul plzeňskou branku.

Nakonec rozhodl úvod třetí třetiny. Nejprve Kratěna po Strakově akci svou příležitost neproměnil a tak udeřili hosté. Pomohla jim k tomu vyloučení Pletky a brankáře Mazance, který vyhodil puk na střídačku.

Dvojnásobnou početní výhodu Brno proměnilo. Konkrétně Petrovický, který si položil dva hráče a střelou do horního rohu zápas rozhodl.

Plzeň se vrhla do útoku a obrovskou šanci chytil Kovářovi Trvaj. Poté už se hra "indiánů" měnila v křeč, což nezměnila ani závěrečná power play.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávky: 46. Petrovický (Kováčik, Trvaj). Rozhodčí: Hradil, Fraňo - Kostka, Bláha. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 7831. Stav série: 0:2.

Plzeň: Mazanec - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Dan Růžička, Modrý, Vykoukal, Frolo - Duda, Martin Straka, Kratěna - Havlíček, Jan Kovář, Pletka - Michal Dvořák, Pitule, Johnson - Mrňa, M. Heřman, Andrašovský - Vlasák. Trenéři: Jelínek, Michal Straka a Razým.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - H. Zohorna, Koreis, Petrovický - Balej, Švaňhal, Polodna. Trenéři: Venera a Oslizlo.