reklama

Brněnský Hanzlík: Čtrnáct zápasů jsme hráli na krev, vyřazení je velké zklamání

Obránce Jan Hanzlík se v letošní sezoně gólu nedočkal Obránce Jan Hanzlík se v letošní sezoně gólu nedočkal autor: Lukáš Caha
Před dvěma lety byla brněnská Kometa ve finále české extraligy, letos se neprobojovala ani do vyřazovacích bojů. V předkole play off nestačila na Růžičkův Chomutov.

Brno – Zatímco Chomutov slaví historický postup do play off české extraligy, hráčům brněnské Komety začíná dovolená. Sérii předkola prohráli s Piráty 1:3.

"Je to pro nás velké zklamání takto brzo skončit. Navíc když se zápas vyvíjel tak, jak se vyvíjel. Není to vůbec příjemný pocit," litoval vyřazení brněnský obránce Jan Hanzlík.

Kometa bojovala o předkolo až do poslední chvíle. Před měsícem ji opustil hlavní trenér Alois Hadamczik, po kterém převzal žezlo majitel klubu Libor Zábranský. "Spočítali jsme si to a s koncem základní části jsme odehráli prakticky čtrnáct play off zápasů," přiznává třiatřicetiletý Hanzlík, jenž působí na jihu Moravy třetím rokem.

Když se ohlédnete za celou sezonou, jste hodně zklamaní z vyřazení v předkole?
To se takto někdy bohužel děje. Předtím jsme měli ty sezony famózní a někdy to přijít muselo. Na druhou stranu můžeme být rádi, že jsme dnes nehráli ve Vítkovicích nebo v Litvínově. Chtěli jsme být mezi šestkou, ale jsme mezi desítkou. Hráli jsme dnes na krev. Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát.

Dá se to zklamání srovnat s vyřazením v semifinále či finále?
Tohle je pro mě asi horší. Přeci jen v tom semifinále máte nějakou šňůru, kdy hrajete. Vypadnout už v předkole je velké zklamání.

Dá se říct, že vám už chyběly síly?
Odehráli jsme deset zápasů na krev, abychom se vůbec do toho předkola dostali. Ty síly samozřejmě ubývaly, ale nemyslím si, že by dneska až tak chyběly.

Co se vám honilo hlavou, když jste se loučil s fanoušky?
Jedním slovem fantazie. Je to nejlepší publikum, které jsem zažil. Klobouk dolů před těmi lidmi, že tu zůstali ještě půl hodiny po utkání. Je to hezké.

Může to mít vliv i na rozhodování ve vašich dalších krocích v kariéře?
To není teď na pořadu dne. 

reklama