reklama

Brno táhne za jeden provaz, proto vítězí. Porážky neřeší

Hokejisté Komety Brno Jozef Kováčik, Miloslav Hořava a Tomáš Divíšek v souboji s Tomášem Plekancem a Jiřím Tlustým proti Kladnu během 15. kola Tipsport extraligy 2012/13. Hokejisté Komety Brno Jozef Kováčik, Miloslav Hořava a Tomáš Divíšek v souboji s Tomášem Plekancem a Jiřím Tlustým proti Kladnu během 15. kola Tipsport extraligy 2012/13. autor: CPA - Eduard Erben
Jako den a noc působí herně i výsledkově tým Brna. Zatímco poslední dvě sezony se Kometa trápila, letos od začátku ligy atakuje nejvyšší pozice.

Brno - Spanilá cesta z předkola play-off až do finále extraligy měla na Kometu Brno blahodárné účinky.

Věčně utrápený tým, který dvě sezony po návratu do nejvyšší české soutěže patřil mezi nejhorší v extralize, je teď k nezastavení a od začátku nové sezony válčí na vrcholu tabulky.

Brno je sedmnácti kolech druhé, na vedoucí Plzeň ztrácí čtyři body, ale má dva zápasy k dobru.

"Od ledna nám to prostě šlape. Hrajeme dobře jako tým. Ten je výborně poskládaný a všichni bojují," uvědomuje si nejlepší brněnský hokejista loňského play-off Tomáš Divíšek, který do extraligy naskočil po zranění teprve před čtrnácti dny.

Divíšek: Základem úspěchu je skvělá parta

Právě Divíšek je jedním z hokejistů, který jihomoravský klub pomáhal léčit. Když v polovině loňské sezony do Komety přišel, plácal se ambiciózní tým na hraně play-out. S jeho výkony pak ale přišly i důležité výhry.

Asi není třeba připomínat cestu, kterou si houževnaté Brno bojovností vydláždilo až do finále extraligy, kde bylo vyrovnaným soupeřem Pardubic.

Že to nebyla náhoda teď ukazuje i nová sezona. Brno do ní vstoupilo přesně tak, jak loni ročník zakončilo.

"Starší hráci jsme to vzali na sebe. Chtěli jsme udělat pohodu v kabině. Spoléhám se na to, že základem úspěchů je dobrá parta," tvrdí Divíšek.

Forma má k ideálu stále daleko

Zkušený hokejista letos vinou zranění stihl v extralize odehrát jen čtyři duely. Přesto má na kontě už šest kanadských bodů. V posledním domácím utkání se Slavii se dokonce blýskl hattrickem.

"Je to super návrat. Cítím se každým zápasem líp a líp, ale pořád mám daleko k té formě, v jaké bych chtěl být. Spíš mi to tam se štěstím napadalo," culí se vyjímečný centr.

"Body teď neřeším. Jde mi o osobní pocit a stále musím říct, že to má k ideálu daleko," upozornil produktivní útočník, že jeho forma podle něj ještě poroste.

Venera: Přece nebudeme vyhrávat pořád

O tom, jak dobrá je teď v Brně nálada, ostatně výborně vypovídá právě nedělní duel. Kometa doma překvapivě prohrála se Slavii, nikdo z týmu si z prohry ale vůbec nic nedělal. A to ani včetně jindy náročný kouč Zdeněk Venera.

"Co se dá dělat. Přece pořád vyhrávat nemůžeme, tohle jsem si přece nemohl myslet," řekl s úsměvem Venera na pozápasové tiskovce a Divíšek na jeho slova navázal: "Dnes jsme nehráli dobře. Slavia byla lepší, ale to se stává. V úterý už budeme zase dobří a snad vyhrajeme."

Pokusit se o to Kometa může večer na ledě Liberce.

reklama