Brodeur chytal 900. zápas, Devils konečně vyhráli

1. 11. 2007 7:03
New Jersey - Tampa Bay 6:1
Lavička New Jersey Devils měla v poslední době ke klidu a spokojenosti daleko.
Lavička New Jersey Devils měla v poslední době ke klidu a spokojenosti daleko. | Foto: Reuters

Newark - Mužstvo New Jersey Devils konečně v nové aréně Prudential Center slavilo. Radovalo se z vysokého vítězství nad Tampou Bay 6:1.

Středeční zápas NHL byl slavnostní pro brankáře domácích Martina Brodeura, jenž odchytal 900. utkání kariéry.

Z 22 střel pustil jedinou a přispěl k vysokému vítězství. Jak připomíná agentura AP, Ďáblové před tím čtyřikrát v řadě prohráli a vstřelili během své černé šňůry pouhé čtyři góly.

Tentokrát se však rozestřílel křídelní útočník Jay Pandolfo, jenž zaznamenal hattrick.

Ve 48. minutě za stavu 2:1 pro New Jersey vypálil Patrik Eliáš na brankáře Johana Holmqvista a jeho ránu poslal šikovnou tečí do sítě Aaron Asham. Devils tak načali bohatou třetí třetinu, během níž se trefili čtyřikrát a upravili skóre na celkových 6:1.

Autor hattricku Jay Pandolfo si po zápase pochvaloval, že vysoké vítězství pomohlo posílit sebevědomí týmu.

"S tím tuto sezonu bojujeme. Jestli ale vydržíme, budeme dál střílet góly a získáme nějaké sebevědomí, bude to hračka," cituje jeho slova AP.

Český brankář Tomáš Vokoun pomohl svými 28 úspěšnými zásahy k vítězství Floridy nad Carolinou 4:2. Panteři rozhodli ve třetí třetině, kterou vyhráli 4:1.Už bylo na čase,  podle statistik stránek nhl.com i před tím svému středečnímu soupeři podlehli sedmkrát v řadě.

Robert Lang přispěl k vítězství Chicaga na ledě Dallasu 5:4 dvěma asistencemi. Statistici NHL napjatě čekali, zda se bodově prosadí i sedmatřicetiletý útočník Dallasu Mike Modano. Mohl by se totiž stát nejproduktivnějším hokejistou soutěže, narozeným v USA. K překonání rekordu Phila Housleyho, jenž čítá 1232 bodů, mu chybějí dva body.

New Jersey - Tampa Bay 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
Branky: 27., 51. a 59. Pandolfo, 25. Madden, 48. Asham (Eliáš), 54. Parise - 39. Lecavalier

Los Angeles - Columbus 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 30. Calder - 17. a 28. Chimera, 24. Brule, 60. Nash

Florida - Carolina 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
Branky: 48. Jokinen, 55. Bouwmeester, 58. Zedník, 60. Horton - 25. Whitney, 52. Cole

Dallas - Chicago 4:5 (1:1, 0:2, 3:2)
Branky: 5. Ribeiro, 41. Boucher, 46. Hagman, 51. Zubov - 53. a 60. Williams (na první Lang), 8. Toews, 29. Wisniewski (Lang), 31. Kane