reklama

"Kanada nás přejede. Co vám mám říct?" Kouč mladých Švýcarů spustil smršť upřímnosti

Trenér švýcarské dvacítky Christian Wohlwend. Trenér švýcarské dvacítky Christian Wohlwend. autor: TSN
Někteří trenéři zabředávají do frází více, jiní méně. Málokdo je ale tak upřímný jako kouč švýcarských juniorů Christian Wohlwend.

Praha - Protože švýcarská dvacítka podlehla na hokejovém mistrovství světa Česku 3:6, skončila čtvrtá a ve čtvrtfinále nastoupí proti silné Kanadě.

Podle kurzů sázkových kanceláří půjde o nejméně rovný boj v play-off. 

Kouč Švýcarů Christian Wohlwend však nemluví o tom, že "stát se může cokoliv". Novináře v Buffalu, dějišti šampionátu, překvapil brutální upřímností. "Kanada nás přejede. My se ji budeme snažit ubránit," řekl například.

Vycházel z faktu, že na turnaji vede nejmladší tým, a také z nedávného přípravného klání. V něm zámořská velmoc zničila Švýcary 8:1. Na střely vyhrála 61:7.

Co vám tenhle zápas ukázal?

Poznali jsme, že hodně zaostáváme. Kanaďané jsou rychlejší, větší, silnější, lépe střílejí, lépe nahrávají. Jsou lepší ve všem.

Co řeknete svému týmu? Tohle?

Přesně tohle. A že se budeme snažit bojovat. Co vám mám říct? Kolik hráčů z prvního kola draftu Kanada má?

Sedm.

A zbytek šel ve druhém kole. Jeden až ve čtvrtém, ale ten zatím odehrál nejvíc zápasů v NHL. Co vám mám tedy říct? Že budeme bojovat? My máme také jednoho hráče ze čtvrtého kola. Jednoho. Zbytek draftem neprošel.

Je výhoda, že jako outsider nebudete pod tlakem?

Pod tlakem? Tohle slovo neznám. Na nás tlak rozhodně není.

Pozitivní je, že jste díky jedné výhře postoupili do čtvrtfinále a vyhnuli se zápasům o udržení.

Pro nás je to vždycky o jednom zápase. V posledních třech letech to bylo proti Dánsku, tentokrát proti Bělorusku. Tohle víme. Příště, až budou mladší hráči o rok starší a o deset kilo těžší, možná budeme konkurenceschopnější.

Češi jsou po debaklu čtvrtí, Kanada má zlato. Projděte si výsledky MS juniorů Češi jsou po debaklu čtvrtí, Kanada má zlato. Projděte si výsledky MS juniorů Prohlédněte zde
reklama