reklama

Brutální cesta za hokejem. Lva bude ubíjet posun 10 hodin

Časový posun v Chabarovsku a Vladivostoku, to je voda na mlýn soupeře. Lvi ale na dálný východ nejedou prohrávat. Časový posun v Chabarovsku a Vladivostoku, to je voda na mlýn soupeře. Lvi ale na dálný východ nejedou prohrávat. autor: Lenka Rybaříková
Až budete příští týden vstávat do práce, hokejisté pražského týmu budou na opačné straně planety u Japonského moře teprve nastupovat k zápasu.

Praha - Takhle náročná cesta jako ta, na kterou se Lev Praha vydá ve čtvrtek, už letos nikdy český celek v Rusku nepotká. Lvům tentokrát nebudou ždímat síly nadupané kádry soupeřů, jako obrovské časové posuny.

Až budete příští týden vstávat do práce, hokejisté pražského týmu budou na opačné straně planety u Japonského moře teprve nastupovat k zápasu Kontinentální hokejové ligy.

Takhle brutální zátěž na organismus, který se bude muset velkému časovému rozdílu přizpůsobit během jednoho týdne, čeká Lev Praha už teď o víkendu.

Čeští hokejisté vyrazí na dálný východ ve čtvrtek. V pátek a v neděli se po cestě zastaví na Sibiři a sehrají zápasy s Novokuzněckem a Novosibirskem, hned poté ale vyrazí až na samotný konec Ruska - do Vladivostoku a Chabarovsku.

V době tamních začátku zápasu bude v Česku možná řada lidí ještě spát - bude devět hodin ráno.

Lvi se chtějí držet času v Česku

"Budeme se na tomhle tripu co nejdéle to bude možné snažit držet českého času. Uzpůsobujeme tomu program, takže před těmi zápasy třeba vůbec nepůjdeme na ranní rozbruslení. Přestože se ty zápasy budou hrát od sedmi večer, my budeme mít pořád teprve brzké dopoledne," plánuje trenér týmu Václav Sýkora, jak co nejlépe rozložit zápřah na organismus.

Ani neposunuté hodinky tady ale pořád nemusí nic znamenat. V cílové stanici tripu je o deset hodin víc, den tam proto výprava bude mít s českými hodinkami úplně prohozený.

Lvi takhle v ideálně narýsovaném scénáři půjdou proti přírodě: Spát budou za bílého dne, hrát hokej po nocích. Zkušenost z minulého roku navíc říká, že mnohem složitější je pak samotný návrat domů.

"V tomhle je ta náročnost tripu. Bude opravdu složité nastavit, kdy budeme jíst a kdy třeba vstávat. Ale musíme z toho nějak vybruslit, takový trip nečeká jen nás, ale všechny naše soupeře v soutěži," říká Sýkora.

"Po návratu navíc není jednoduché vrátit se do rytmu, ale na to se nikdo neptá. Bude hodně důležité, jak tyhle dny teď zvládneme."

"Je to nejhorší možný trip"

Z téměř osm tisíc kilometrů dlouhé cesty nemají pochopitelně radost ani samotní hokejisté.

Ti ale na druhou stranu vítají, že si nejnáročnější pasáž sezony odbudou už teď na jejím začátku, kdy mají po pestré letní přípravě stále sil na rozdávání.

"Já už jsem ho zažil třikrát vždy až na konci sezony a vždycky se říkalo, že z toho létání nemáme po návratu sílu, je to ten nejhorší možný trip," říká třeba obránce Ondřej Němec.

"Když se teď ale podíváme na týmy, co nás tam čekají, jsou výsledkově všechny dole. Takže tam ani nemůžeme jet s tím, že nepřivezeme body.

"Kdo tohle zažil, ví co to znamená. Nebude to žádná sranda, ale loni jsme z toho tripu přivezli šest bodů. Teď jich musíme přivést alespoň devět."

Do postele i za bílého dne

"Takhle to neberu. Ondra má asi pravdu v tom, že ty týmy tam nejsou tak kvalitní, časový posun je ale tak obrovský, že nás určitě rozhodí. To je voda na jejich mlýn," myslí si naopak útočník Petr Vrána.

Ten má s cestami na dálný východ bohaté zkušenosti: V Chabarovsku rok hrál a dlouhé lety napříč celým Ruskem si užíval v podstatě každých čtrnáct dní.

"Rozhodnou detaily. Musíme hrát jednoduše, nepřetahovat střídání. Člověk musí odpočívat vždycky, kdy to jde. Když se řekne, že je třeba jít spát, musíme si jít lehnout i za bílého dne. Není to o ničem jiném než odpočinku a mentální přípravě, možná bude třeba i prášky na spání.

reklama