reklama

Bude to divné, tušil Růžička. V O2 areně byl prvně hostem, prohrál 0:4

Podívejte se, jak vypadal Růžičkův návrat do O2 areny v pozici kouče chomutovských Pirátů... Podívejte se, jak vypadal Růžičkův návrat do O2 areny v pozici kouče chomutovských Pirátů... Foto: Milan Kammermayer
Jako kouč hokejové Slavie měl Vladimír Růžička proti Spartě skvělou bilanci. Alespoň v O2 areně, kde derby vyhrál 18krát z 23 případů. S Chomutovem však na stejném místě a se stejným sokem prohrál 0:4. "Bylo i hůř," pronesl po utkání.

Praha – Deset let stál Vladimír Růžička na střídačce O2 areny jako hlavní kouč hokejové Slavie, ale tentokrát poprvé přijel v pozici hosta. Chomutovské Piráty navíc nevedl proti sešívaným, nýbrž proti Spartě, někdejšímu úhlavnímu rivalovi, který se v libeňské hale usídlil po sestupu starých nájemníků.

Výsledek nedělní bitvy byl pro Růžičku krutý. Přestože se jeho svěřenci po nepovedené první třetině zmátořili a měli kupu šancí, prohráli 0:4. „Bylo i hůř,“ okomentoval skóre bývalý reprezentační trenér, přičemž si vzpomněl na dva roky starý duel, v němž na stejném místě a se stejným sokem kousal debakl 0:6.

Jinak se mu ale proti Spartě extrémně dařilo. Alespoň v O2 areně, kde derby vyhrál 18krát z 23 případů. Slavil zde i mnoho dalších úspěchů. V klubové bundě Pirátů se však nostalgií zahltit nenechal: "Říkal jsem si, že to bude divné, ale pak mi to takové ani nepřipadalo."

Opravdu jste nic zvláštního necítil?
Bylo to pikantní v tom, že všechny ty sezony jsem stál na druhé střídačce. Nijak jsem to neprožíval, ale když člověk přijede do téhle haly, tak si vzpomene na všechny úspěchy. Prožili jsme tady titul a finále, na druhou stranu nejsem takový, že bych pořád vzpomínal, ale ta hala mi něco připomene.

Jak se vám líbila atmosféra? Mohl byste ji porovnat s tou, kterou jste tady zažíval jako kouč Slavie?
Atmosféra byla dobrá, spodek byl docela zaplněný. Zápasy se Spartou jsou vždycky zajímavé. Není to jen o Slavii, svůj náboj to mělo v době, kdy jsem hrál za Litvínov.

Mluvilo se o tom, že vás do hlediště přijdou podpořit i někteří slávističtí příznivci. Vnímal jste to?
Nevím, samozřejmě je tady plno kluků, kteří za Slavii hráli, takže věřím, že plno fanoušků Slavie si sem našlo cestu, ale asi jsme je moc nepotěšili.

Jak vy sám snášíte porážku 0:4?
Bylo i hůř. Výsledek je špatný, ale s hrou jsem byl spokojený.

Po utkání jste tedy nemusel křičet?
Já křičím pořád, ale po zápase ne. Jak jsem říkal, s hrou jsem byl spokojený. Jen jsme udělali chyby a soupeř je potrestal. Sparta je silná. Hráčům jsem říkal, že pokud každý z nich nebude hrát na 150 procent, tak nemůžeme vyhrát. Bohužel nedáváme góly, trápíme se tím od začátku sezony. Musíme na tom zapracovat. Vyhráváme na jeden nebo na dva góly.

Nemůže to být i tím, že málo střílíte? V této statistice patříte v extralize k nejhorším.
Ono nezáleží jen na tom, kolik máte střel. Důležitá je úspěšnost. Když máš šest střel za třetinu a dáš dva nebo tři góly… V tom nás Sparta dneska vycvičila. Není to o tom, jak často kdo střílí, ale o efektivitě. Třeba můžeš desetkrát vystřelit od modré, ale když to brankář vidí, tak gól nedáš. Bavíme se o tom a rozebíráme to. Mužstvo se snaží a bojuje, ale je to běh na delší trať. Věděl jsem, že to tak bude.

Po čtvrtém inkasovaném gólu cítil hlavně brankář Kopřiva křivdu. Rozčiloval se podle vás oprávněně?
Nevím, nebylo to vidět. Viděl jsem, že tam šťouraj, ale byla to i naše chyba v tom, že obránci nezakročili. Rozhodčí uznal gól, nic k tomu nemám.

Ale poté jste si na sudí počkal.
Ale to bylo kvůli jiným věcem.

Vadilo vám, že hru moc pouštěli?
Podle mě je to takhle dobře a hokeji to jenom prospěje. Není to basketbal. Hráči musí být připravení na to, že je to bude bolet. Samozřejmě jsou tam emoce, ale to k tomu patří. Bez toho by hokej nikoho nemusel bavit.

Před sezonou jste uvedl, že Slavii sledovat nebudete. Neudělal jste přeci jen výjimku, když se jí momentálně tak daří?
Nesleduju ji, staráme se sami o sebe. Sleduju Chomutov a extraligu. Potřebujeme se udržet v těch vodách, kde můžeme být relativně v klidu. Sezona je dlouhá, čeká nás ještě strašně moc zápasů.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama