reklama

Dostane kopající Kovář milost? Disciplinárka ale nepromíjí

Podívejte se na inkriminovaný zákrok Jakuba Kováře (klepnutím na odkaz přehrajete video na youtube.com) Sport
České Budějovice poprosí Disciplinární komisi ČSLH, aby prominula pětizápasový trest brankářské jedničce Jakubu Kovářovi.

Praha - České Budějovice chtějí milost pro potrestaného brankáře Jakuba Kováře. Ví, že bez jasné jedničky a týmové opory, to bude mít Mountfield v předkole play off zatraceně těžké.

Disciplinární komise se ale k celé záležitosti zatím otevřeně nestaví.

Reprezentační gólman byl potrestán stopkou na pět zápasu za to, že v zápase s Plzní Václava Pletku kopl bruslí do hlavy - čtěte zde.

Kovář tak bude Budějovicím scházet i v úvodních dvou zápasech předkola play off.

Komise tresty nepromíjí. Udělá vyjímku?

Dnes večer sehraje Mountifeld v extralize bez Kováře už třetí utkání a jak zjistil deník Aktuálně.cz, Jihočeši zkusí poprosit komisi, aby uplatnila pravidlo, které umožňuje trest v jeho polovině prominout.

„Okamžitě po odehrání dnešního utkání odešleme žádost k disciplinární komisi o prominutí zbytku trestu,“ prohlásil Zdeněk Blažek, předseda představenstva a generální manažer Jihočechů.

"Jenže to jsme ještě nikdy neudělali," odpověděl Aktuálně.cz jasně šéf komise Karel Holý, podle kterého je šance na prominutí malá.

"Samozřejmě bude záležet na tom, jak Budějovice obhajobu Kovářova zákroku podají a co nového do případu přinesou. Na druhou stranu se na to podívejte jinak: disciplinární komise je skupina pěti lidí a jejich jednání má úroveň. Když už nějaké rozhodnutí uděláme, jsme si jim jisti a rozhodně ho nechceme za týden zase měnit."

Trest už dostal i druhý gólman. Ať se probudí

České Budějovice budou mít na sepsání odvolání reálně čas do konce týdne. Disciplinární komise totiž musí jejich stížnost vyhodnotit nejpozději v den zápasu tak, aby byl hráč večer k dispozici.

Play off začíná Českým Budějovicím domácím dvojzápasem v pátek a v sobotu.

Ještě dnes ale do Budějovic dorazí fax s dalším trestem. Je pro náhradního brankáře Pavla Kantora, který do zápasu nastoupil v šéfem extraligy neschválené výstroji.

Mountfield bude muset zaplatit pokutu 50 tisíc korun. "Myslím, že by se v Budějovicích měli probudit. Těch pokut je letos až moc, většina přitom vychází z toho, že se nenechají informovat," řekl Holý.

Podle něj už Budějovice chtěly poslat odvolání na trest Kováře Výkonnému výboru ČSLH, jenže ten už s případem nezmůže nic. Řešit jej může pouze v den udělení trestu.

reklama