26. 11. 2008 21:18
Liberec - České Budějovice 3:2
Roman Turek třikrát inkasoval
Roman Turek třikrát inkasoval | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Liberec - Hokejisté Českých Budějovic nenavázali ve středeční dohrávce 26. kola O2 extraligy na slušnou formu z posledních dnů a v Liberci prohráli s tamními Bilými Tygry 2:3.

Přitom svěřenci Ernesta Bokroše teď měli za celou sezonu snad nejlepší výsledky, když vyhráli tři zápasy po sobě.

Jenže ještě než samotné utkání začalo, byli hosté v nevýhodě. Kvůli dopravním komplikacím nedojeli na sever Čech včas, a tak na led vstupovali s dvacetiminutovým zpožděním.

A na plochu šli téměř doslova přímo z autobusu.

Čtěte dále: Drama vyhrály Vítkovice, padla Sparta a zase i Slavia

Na jejich výkonu to bylo znát. Hned po dvou minutách hry obrana Mountfieldu zazmatkovala, do úniku se dostal Šachl a gólmana Turka obelstil blafákem. Liberec poté zvýšil své vedení v 16. minutě, kdy se prosadil Šimánek.

České Budějovice byly v té době na kolenou a mohly být rády, že zakrátko skončilo úvodní dějství. Následující třetinu zvládly přece jen už o něco lépe. Lépe bruslily a z přesilové hry snížil na 1:2 Kotrla.

Soustředěný výkon byl Liberci málo platný na začátku třetí části, v 45. minutě se ke snadnému vyrovnání dostal opět Kotrla a znovu v početní výhodě. Jeho nepříliš razantní střela skončila až v síti Fikrtovy branky.

Uplynulo jen pět minut a domácí se vrátili do vedení. Po střele Zíba našel Nedorost nikým neatakovaného Pletku a rázem museli hosté zabrat. Ani při hře bez brankáře, při níž si vypracovali tlak, se ale neprosadili.

Bílí Tygři si nenechali vzít důležitou výhru. Liberec se po polovině extraligy posunul na deváté místo, Budějovice zůstávají poslední.

Výsledek:
Branky a nahrávky: 3. Šachl (Bartovič, Blatný), 16. Šimánek (Kašpařík), 49. Pletka (Nedorost, Zíb) - 33. Kotrla (L. Květoň, Kůrka), 45. Kotrla (Vydarený).
Liberec: Fikrt - J. Moravec, Jiruš, Žabka, Zíb, Harant, Modrý, Hunkes - Nedorost, P. Nedvěd, Pletka - Šimánek, Kašpařík, Podkonický - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Špaček, Pabiška.
České Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Sičák, Vydarený, L. Poživil, Jareš, Frolo, Mucha - M. Hudec, Gulaš, Veselý - Kůrka, L. Květoň, Kotrla - Duda, Huml, Hřebejk - Mertl, Dragoun, Kuchejda.