Budějovice nezaváhaly. Liberec udržel druhou příčku

Ivo Pospíšil
14. 11. 2007 21:05
Na programu bylo 20.kolo 02 extraligy

České Budějovice - České Budějovice porazily v utkání 20. kola hokejové 02 extraligy na domácím ledě Vítkovice 2:0. O výsledku středečního zápasu rozhodla druhá třetina, ve které si domácí po brankách Šimánka a Hudce vypracovali rozhodující náskok.

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně a Budějovičtí se dostali do první obrovské šance až v 9. minutě. Po přihrávce Kůrky se ocitl v dobré střelecké pozici Sailer, avšak jeho střela pouze trefila skvěle se přesunujícího Pruska. Hosté odpověděli svou příležitostí ve 12. minutě. Petr Hubáček prošel přes tři hráče a svou střelou orazítkoval tyč Turkovy branky.

Dále čtěte:

Vítkovičtí poté pokračovali v sympatickém výkonu a mohli se dostat do vedení po Ujčíkově dorážce. Kanonýr hostů však ve vzduchu nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí a pár minut po jejím zahájení se mohli dostat do vedení. Sailerova tvrdá střela se však odrazila od brankové konstrukce a dorážející Hřebejk v rozhodující chvíli promáchl. Budějovickým se však aktivita nakonec vyplatila. Ve 31. minutě nahodil nepříjemný kotouč na branku Pruska Hřebejk a následný vzruch využil ke vstřelení úvodního gólu Šimánek.

Domácí mohli brzo náskok zvýšit, avšak unikající Frolo Pruska nepřekonal. To se nakonec podařilo o chvíli později. Michal Hudec se ocitl po přihrávce Brabence sám před brankou a tváří tvář Pruskovi nezaváhal.

V poslední části už domácí kontrolovali vedoucí stav a do konce zápasu nedopustili žádné komplikace. Naopak vstřelit třetí branku mohl při powerplay Sailer, ovšem prázdnou klec z úhlu netrefil. I tak však Budějovičtí zvítězili bezpečně 2:0 a na svém kontě mají po středečním duelu už 40 bodů. Vítkovice mají o deset bodů méně.

Liberec si snadno poradil s Třincem

Ve dalším šlágru kola se utkal druhý Liberec se čtvrtým Třincem. Domácí nastoupili poprvé v brance s Markem Pincem, který přišel po odchodu Milana Hniličky na hostování z Vítkovic.

Tygři zahájili utkání lépe a v 10. minutě střílel nebezpečně Hunkes. Jeho střelu však Čechmanek dokázal vyrazit. O minutu ujížděl ve vlastním oslabení liberecký Blatný, avšak byl faulován a rozhodčí Rejthar nařídil trestné střílení. K němu se postavil Jan Plodek, ovšem ani on nedokázal Čechmánka překonat.

Na první branku si tak domácí fanoušci museli počkat až do poloviny druhé třetiny. Ve 30. minutě totiž našel Klimenta skvělou přihrávkou Jiřího Hunkese a ten svou premiérovou trefou v letošním ročníku otevřel skóre zápasu. Vstřelenou brankou se Liberečtí uklidnili a brzy přidali další úspěšné zásahy. Nejprve zvýšila na rozdíl dvou branek nová liberecká akvizice Bartovič a ještě ve druhé částí se prosadil Šachl.

Ve třetím dějství pak domácí drželi pevně utkání ve svých rukách a přidali další góly. Nejprve se bekhendovou střelou prosadil Čermák a na 5:0 zvyšoval pár minut poté Plodek. Hosté se pak už zmohli pouze na zkorigování výsledku. Čestný úspěch zaznamenal nejprve Hampl a krátce před koncem také Malec.

Liberec i přes výhru stále zůstává na druhé přičce se 42 body. Třinec se propadl na 5. místo.

HC Znojemští Orli - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
7. Jareš (Kříž),  24. Jareš (Selingr), 26. Erat (Bičánek), 44. Růžička (Kucharczyk)
Znojmo: Trvaj (Kameš) - Bičánek, Chvátal, Mudroch, Jareš, Kříž, Kotaška, Švrček - Erat, Růžička, Dopita - Demel, Plášek, Haman - Svoboda, Selingr, Kucharczyk - Beroun, Procházka, Meidl
Ústí: Přikryl (Zikmund) - Novotný, Vágner, Ficenc, Evan, Zeman, Hořava, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Novák - Mrázek, Nedorost, Hašek - Šaffer, Martinec, Klimt - Šagát, Špirko, Klobouček