Budějovice porazily Slavii, doma selhala i Olomouc

Eden zaplavilo žluté moře z jihu, Olomouc doma také padla
Vstup do utkání vyšel Jihočechům, jež přesně po čtyřech minutách vedli. Straka napřáhl za pravým kruhem a přesnou ránou překonal Furcha. Motor se vzápětí ubránil při Vanišově trestu, při kterém pálil Štich.
Během Divíškova vyloučení se mohlo změnit skóre na druhé straně, ale tísněný Rob se z dorážky neprosadil a slávistický gólman pokryl i Pajičův pokus.
Pak se bránili opět hosté. Po Novákově střele měl z dorážky možnost Babka a při pobytu Dana Růžičky na trestné lavici byl blízko vyrovnání Vas. Svěřenci trenéra Petra Rosola odolali i při Vráblíkově vyloučení a sami mohli hned v úvodu druhé části při trestu Antonína Růžičky zvýšit, ale Rob Furcha bekhendem nepřekonal.
Jihočeši neproměnili ani početní výhodu při Vlasákově vyloučení, kdy ztroskotal na Furchovi Švihálek. Slavia ve 28. minutě už Suchánkovi pobyt na trestné lavici zkrátila, když se Knotova rána od modré odrazila od Sklenáře za Bláhova záda.
5. 4. 2015 19:52
Hokejisté Českých Budějovic zvítězili v 6. kole baráže o extraligu na ledě Slavie 3:1 .

Praha - Hokejisté Českých Budějovic zvítězili v 6. kole baráže o extraligu na ledě Slavie 3:1 a po druhé výhře za sebou se přiblížili vedoucím Pražanům na rozdíl tří bodů. Domácí zápas nezvládla ani Olomouc, která podlehla Chomutovu 2:5.

Slavia nastoupila stejně jako v pátek v Chomutově bez ofenzivního lídra Bednáře, k němuž přibyl na marodku další útočník Tomica. Naopak do sestavy Pražanů se vrátil obránce Valach, který při střevní viróze skončil před týdnem cestou z Olomouce v nemocnici v Pelhřimově.

Vstup do utkání vyšel Jihočechům, jež přesně po čtyřech minutách vedli. Straka napřáhl za pravým kruhem a přesnou ránou překonal Furcha. Motor se vzápětí ubránil při Vanišově trestu, při kterém pálil Štich. Během Divíškova vyloučení se mohlo změnit skóre na druhé straně, ale tísněný Rob se z dorážky neprosadil a slávistický gólman pokryl i Pajičův pokus.

Jihočeši neproměnili ani početní výhodu při Vlasákově vyloučení, kdy ztroskotal na Furchovi Švihálek. Slavia ve 28. minutě už Suchánkovi pobyt na trestné lavici zkrátila, když se Knotova rána od modré odrazila od Sklenáře za Bláhova záda. Ve 34. minutě podržel českobudějovický gólman svůj tým po průniku domácího Čermáka. Ten šel o chvíli později pykat a Slavii v oslabení opět uchránil od inkasované branky Furch.

V úvodu třetí třetiny byl vyloučen Pletka, ale ve vlastním oslabení měl šanci Holec. Tentýž hráč pak minul ve 44. minutě po Knotově střele. Pak pykal dvakrát za sebou Štich, Slavia však soupeře do vedení nepustila. V obou výhodách nepřekonal Furcha Straka.

Motor se však dočkal gólu v 54. minutě, kdy podklouzl u mantinelu Knot, Nouza přihrál mezi kruhy Kuchejdovi, který zakončil do pravého horního rohu Furchovy branky. Tři minuty před koncem při hře čtyř proti čtyřem zvýšil ze samostatného úniku náskok Českých Budějovic Nouza a Jihočeši si po páteční domácí výhře nad Olomoucí zajistili i první úspěch v baráži venku. V nervózním závěru se ještě poprali Poletín se Švihálkem.

Chomutov ztrácí na Slavii jen bod

Kohouti na Piráty vlétli s velkou chutí a už ve třetí minutě byl sám před gólmanem Hanuljakem Matai, ale vysoko přestřelil. Hosté měli půl minuty výhody dvou mužů na ledové ploše, Hanáci se sice dokázali ve třech ubránit, jenže v pokračující klasické přesilovce proti čtyřem propálil Trvaje Hovorka.

I domácí měli početní výhodu, ale bomby Škůrka i Ondruška dokázal Hanuljak vyrazit. Takřka ihned po vypršení trestu dokázali Piráti odskočit na dvě branky, když se trefil Rutta. O minutu později navíc nahodil puk na Trvaje Šulák a bylo to 0:3. Trenéři Olomouce si vzali oddechový čas. Tři minuty před pauzou domácí snížili. V početní převaze tečoval Bucovo nahození obránce Vyrůbalík. Olomouc měla tlak i početní převahu i v závěru první části, ale více už vedení hostí nesnížila.

V nástupu do druhé třetiny měla Mora osmnáctivteřinovou přesilovku pět na tři. Piráti se ovšem dokázali ubránit. V polovině třetiny měla velký tlak Kämpfova pětka, Kohouti přestáli těžké chvíle bez úhony a následně zase hráli sami pět na čtyři. Přesilovku ale zahráli špatně. Ve 35. minutě měl velkou šanci Rachůnek, dlouho však váhal s koncovkou, Hanuljak se stihl přesunout a vyrážečkou puk vytěsnit.

Ve třetí třetině Chomutov držel Olomouc daleko od Hanuljaka. Hanáci dlouho nemohli najít recept na překonání defenzivy Pirátů. Ve 48. minutě chyboval Rašner a hosté Hovorkou zřejmě rozhodli utkání. Ani ne za minutu Mora snížila. Po akci Patery s Dlouhým dorazil puk za Hanuljaka Zuzin. Definitivu ale vystřelil hostům pátým gólem v 56. minutě Ondřej Kaše.

6. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Slavia Praha - ČEZ Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. Sklenář (Knot, Pletka) - 4. J. Straka (Kuchejda, Nouza), 54. Kuchejda (Nouza, Vráblík), 57. Nouza (J. Straka). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 11:11. Využití: 1:0. Diváci: 4300.

Slavia Praha: D. Furch - A. Růžička, Štich, J. Novák, Šulc, Kolařík, Knot, Valach - M. Čermák, Vlasák, J. Doležal - Pletka, Divíšek, Sklenář - Holec, Vas, Kolář - Andres, Babka, Poletín. Trenéři: J. Beránek a Srdínko.

České Budějovice: Bláha - Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, Dan Růžička - Marek, Pajič, Švihálek - Nouza, J. Straka, Kuchejda - Vaniš, Rob, A. Přibyl - Pašek, Trummer, D. Boháč. Trenéři: Rosol a Bělohlav.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky:
18. Vyrůbalík (Buc, Knotek), 48. Zuzin (R. Dlouhý, P. Patera) - 8. Hovorka (Rutta, Skinner), 12. Rutta (Skinner, Chlouba), 13. Šulák, 48. Hovorka, 56. O. Kaše (Gajovský, Skinner). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Bryška, Skopal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 3989.

Olomouc: Trvaj - Vyrůbalík, Majeský, Ondrušek, Škůrek, Staněk, Houdek - Laš, J. Knotek, Buc - Řípa, Marosz, Kucharczyk - Matai, Herman, T. Rachůnek - R. Dlouhý, Patera, Zuzin. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.

Chomutov: Hanuljak - Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman - Hovorka, Dušek, L. Květoň - O. Kaše, V. Růžička ml., Gajovský - D. Květoň, Kämpf, Hřebejk - McGregor, Chlouba, Šagát. Trenér: B. Kopřiva a Totter.

1. Slavia Praha 6 3 1 0 2 10:9 11
2. Chomutov 6 2 2 0 2 17:12 10
3. České Budějovice 6 2 0 2 2 15:19 8
4. Olomouc 6 2 0 1 3 14:16 7