Red Spo
30. 10. 2008 19:45
České Budějovice - Pardubice 3:0
Budějovičtí fandové slavili domácí vítězství po více jak měsíci.
Budějovičtí fandové slavili domácí vítězství po více jak měsíci. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

České Budějovice -  Hokejový fanoušek Českých Budějovic konečně zase jednou zažil vítěznou euforii na domácím stadionu. Naposledy se tu radoval 28. září.

V předehrávce 20. kola porazili Budějovičtí Pardubice jasně 3:0 a  alespoň do pátečních zápasů se mohou těšit z toho, že nefigurují na poslední příčce tabulky.

Utkání jsme sledovali on-line zde

Východočeši hráli během tří dnů dvakrát s posledním a dvakrát mu pomohli odrazit se ode dna. V úterý doma podlehli poslednímu Znojmu 1:2 a to přeskočilo Budějovice. Jenže tentýž tříbodový dáreček nadělili i na jihu republiky, takže je znovu vše při starém. Znojmo opět uzavírá tabulku.

Čtěte více: Oslavy? Není čas ani důvod, vědí Znojemští Orli

Kam se poděla pardubická  produktivita?

Zatímco Budějovice mohou přemýšlet, jak v příštích zápasech zúročit dobrou slinu ze čtvrtečního duelu, Pardubice se už musí zamyslet.

Nejen nad třetí prohrou v řadě, ale také nad bídnou střeleckou muškou. Z holí druhého nejproduktivnějšího celku extraligy mizí góly číselnou řadou: Třinci dal dva, Znojmu jeden, svému poslednímu soupeři žádný.

Domácímu celku pomohly v televizním utkání dvě branky do šatny. Trefil se dvě a půl minuty před koncem první i druhé třetiny.

Svůj den v dobrém slova smyslu měl budějovický Radek Duda. Místo provokací, nadávek a dohadování si udělal čas na hokejovější chvilky a výsledek se dostavil. Za stavu 1:0 pro domácí rozhodl dvěma brankami ve druhé třetině zápas a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Čtěte více: Duda ven, znělo Kladnem. Mlátil a sprostě urážel

"Máme těch vítězství tak málo, že dnes se z něho musíme opravdu těšit. Jako trenér mám radost ze tří věcí: konečně jsme vyhráli utkání s nulou, dali jsme tři góly a myslím, že jsme si vítězství zasloužili. Brankář nás podržel, obrana zahrála slušně, útok také,"  rozplýval se po utkání jihočeský trenér Ernest Bokroš.

České Budějovice - Pardubice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 18.  Květoň, 25. a 38. Duda.

České Budějovice: Turek - Toman, Poživil, Frolo, Gřegořek, Sičák, Jareš - Kůrka, Vak, Veselý - Hudec, Huml, Gulaš - Květoň, Kuchejda, Kotrla - Hřebejk, Mertl, Duda. Trenéři: Ernest Bokroš a Jan Tlačil.

Pardubice: Lašák - Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Zukal, Šeda - Cetkovský, Pucher, Somík - Tvrdík, Divíšek, Pivko - Kolář, Koukal, Ondřej - Zohorna, Semorád, Rákos. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.