Budějovice vedou extraligu, Bokroš ve Zlíně neuspěl

roj
6. 1. 2008 20:39
Extraliga má nového lídra

Praha - Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v osmatřicátém kole extraligy v Litvínově 6:3 a před pondělní dohrávkou se dostali do čela tabulky před Slavii. Trenér Bokroš se vrátil coby kouč Vítkovic do Zlína a odvezl si porážku 2:4.

Budějovičtí rozhodli duel v Litvínově ve druhé třetině, v níž získali rozhodující tříbrankový náskok. Po bezgólové první třetině otevřel skóre zápasu Květoň, dvakrát se následně střelecky prosadil Hübl, jenž završil hattrick ve třetí třetině.

Zlín si pod trenérem Vlachem připsal další výhru, tentokrát nad Vítkovicemi 4:2. Ani znalost domácího týmu trenéra Vítkovic, Ernesta Bokroše, na tom nic nezměnila.

Hosté až na pár okamžiků v první polovině tahali za kratší konec. Až branka Michala Pšurného a pojistka z hole Balána na začátku závěrečné třetiny strhla výsledek zápasu na stranu Zlína.

Hosté ještě v přesilovce Jurečkou snížili na rozdíl jediné branky, ale Mokrejš definitivně rozhodl o první Bokrošově prohře ve Vítkovicích.

Pardubice zdolali Ústí až po penaltách

Sparta potvrzuje, že nedávná krize je pryč. V neděli porazila přesvědčivě Třinec 5:2. Holešovičtí byli od poloviny zápasu jednoznačně lepším týmem a zaslouženě berou tři body.

K překvapení se schylovalo v duelu Pardubic s posledním Ústím nad Labem. Domácí prohrávali ještě pět minut před koncem zápasu 1:2. Ale Tvrdík svým gólem nakonec vybojoval prodloužení a v samostatných nájezdech vystřelil výhru pro Moeller Blažek.

Liberec si jako druhý tým po Litvínovu odváží z Plzně všechny body za výhru 4:3. Hosté si vítězství zasloužili především za produktivní hru v přesilových hrách, ve kterých vstřelili hned tři branky.

Domácí dlouho doufali v bodový zisk, v 50. minutě se jim podařilo dohnat náskok Liberce, ale o všem rozhodl gól, který Plzeňští inkasovali při vlastní přesilovce. Závěrečný nápor hosté taktickou hrou nepřipustili, domácí nespasila ani hra bez brankáře.

Oslabené Znojmo podalo v Karlových Varech sympatický výkon, ale stačilo mu to na jediný gólový úspěch v posledních sekundách zápasu na 1:3. Na západě Čech se tak po delší době radují z výhry.

HC Energie Karlovy  -  Znojemští Orli 3:1  (1:0, 2:0, 0:1)
29. Melenovský, 21. Kumstát, 19. Bílek - 60. Selingr
K. Vary: Sáblík (Závorka) - Dobroň, Duben, Grof, Hanzlík, Mudroch, Němec, Ustrnul, Řezníček - Bílek, Hluchý, Košťál, Dej, Kristek, Kumstát, Skuhravý, Melenovský, Pech, Procházka, Kuběna.
Znojmo: Kameš (Trvaj) - Jareš, Švrček, Bičánek, Mojžíš, Kotaška, Chvátal, Štach - Selingr, Svoboda, Erat, Demel, Padělek, Meidl, Plášek, Haman, Beroun, Čachotský.
Zápas jsme sledovali on-line ZDE

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
50. Podlešák, 49. Mrňa, 36. Netík, 26. Štrba, 6. Hanzlík - 55. Štefanka, 33. Martynek
Sparta: Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Tabaček, Jerofejevs - Ton, Sivek, Netík - Melichárek, Langhammer, Štrba - Mrňa, Vaic, Dragoun - Podlešák, Švagrovský, Hromas - Zelenka.
Třinec: Daneček - Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Andersons, Kroupa, Švarný, Pácal - Tomík, Štefanka, Moravec - Barinka, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Hampl - Hrňa, Kolusz, Seber.

HC Moeller Pardubice - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2 po s. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0 - 1:0)
Rozhodující nájezd Blažek, 55. Tvrdík, 20. Blažek - 26. Špirko, 17. Pazourek
Pardubice: Lašák - Snopek, M. Šeda, Kolář II, Nikolov, Posmyk, Linhart, Koma - Tvrdík, Rolinek, Blažek - Sýkora, Pucher, Hlinka - Kolář, Koukal, Somík - Cetkovský, Starý, Ondřej
Ústí n. L: Přikryl - Pojkar, Gýna, Zeman, Klobouček, Novotný, Evan - Čaloun, Pazourek, Hašek - Janků, Martinec, Šaffer - Novák, Špirko, Havel - Míka, Nedorost, Šagát.

RI Okna Zlín - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
52. Mokrejš, 42. Balán, 36. M. Pšurný, 19. Leška - 47. Jurečka, 28. R. Hubáček
Zlín: Biegl (Murín) - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Vosátko, Ďurák, (Bořuta) - Balaštík, Leška, Záhorovský - Okál, Balán, Rachůnek - Kubiš, Mokrejš, Andrašovský - M. Pšurný, F. Čech, R. Pšurný - (Vlach).
Vítkovice: Prusek (Štěpánek) - Jurečka, Gulaši, Kuboš, Trnka, Ovčačík, Heš, (J. Mrázek) - Škoda, Burger, M. Tomášek - Ujčík, Boháč, Klimek - Vala, R. Hruška, Köhler - Svačina, R. Hubáček, Šebesta - (Szturc).

HC Litvínov - HC Mountfield 3:6 (0:0, 1:4, 2:2)
58. Reichel, 48. Poživil, 26. Branda - 58. Hübl, 54. Veselý, 37. Hübl, 28. Hübl, 28. Gřegořek, 23. Květoň.
Litvínov: Hübl - Šlégr, Hranáč, Poživil, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Poživil - Branda, Reichel, Kubinčák, Jenáček, Tomas, Benda, Sklenička, Lukeš, Trávníček, Černý, Machulda, Jánský, Rindoš
Mountfield: Turek - Toman, Gřegořek, Vydarený, Sičák, Mucha, Bolf, Frolo, F. Novák - Hudec, V. Hübl, Brabenec - Hřebejk, Šimánek, Sailer - Kůrka, Vak, Veselý - Kotrla, Mertl, L. Květoň.

HC Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)