Litvínov - Slavia 3:5, Budějovice - Liberec 6:5sn
České Budějovice si vynutily páté utkání
České Budějovice si vynutily páté utkání | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Kdo bude nakonec hrát playoff a pro koho sezona skončí, se ukáže s definitivní platností až v neděli.

Rozhodly o tom páteční zápasy předkola, v němž zvítězily týmy Českých Budějovic, respektive Slavie a vynutily si tak páté střetnutí.

Zatímco finalista loňského ročníku bude po dnešní výhře nad Litvínovem 5:3 hrát se stejným soupeřem před vlastními diváky, Jihočeši po vítězství 6:5 (na samostatné nájezdy) nad Libercem budou bojovat na hřišti svého soka.

Budějovice sice ještě v devětatřicáté minutě prohrávaly 2:5, nicméně ani tento nepříznivý stav jim nebral na bojovnosti. Naopak na konci druhé třetiny ještě stihl snížit Tibor Melichárek a nastartoval svůj celek k famózní třetí třetině.

V ní pak domácí podrobili svého soupeře soustavnému tlaku a vyslali na gólmana Marka Pince pětadvacet střeleckých pokusů. Hosté se přitom zmohli jen na dva.

Natěšené publikum pak mohlo jásat nad kontaktní brankou ve šestačtyřicáté minutě, kdy se trefil Petr Gřegořek. Liberec se omezil jen na bránění a otázkou jen bylo, zda dokáže útoky soupeře přečkat až do závěrečné sirény. Nedokázal.

Čtyři minuty před koncem totiž vyrovnal Milan Gulaš, a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm už ale rozhodnutí nepadlo a na řadu proto přišly samostatné nájezdy. V nich se pak zadařilo více domácím, které udržel stále ve hře přesně zakončeným blafákem Ondřej Veselý.

To Slavia měla cestu za pátým zápasem o trochu jednodušší, i když ani její zápas v Litvínově nepostrádal dramatické okamžiky. Přesto mohli hrát Pražané od devětadvacáté minuty klidněji, neboť vedli již 3:0.

Litvínov však zabojoval a nechybělo mnoho a mohl zinscenovat podobný obrat jako zvládly Budějovice. Zvláště, když na začátku třetího dějství snížil už na 2:3 Lukeš, zdálo se, že tým Vladimíra Růžičky zažije ještě krušné chvilky.

Pražané ovšem dokázali vždy výborně zareagovat a podařilo se jim pokaždé rychle odskočit. Nejprve jim vrátil dvoubrankový náskok agilní Vondrka, a po dalším Reichlově snížení, pak později potrestal zbytečné Šlégrovo vyloučení Lukáš Havel.

HC Benzina Litvínov - HC Slavia Praha 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
32. Punčochář (Lukeš), 41. Lukeš (Švarný), 44. Reichel (Jánský) - 5. Kůrka (Kadlec), 24. Jelínek (Kadlec), 29. Campbell (Holec), 43. Vondrka, 45. Havel (Kadlec)
Litvínov: Hübl - Černošek, Gula, Kousalík, Kubát, Poživil, Punčochář, Šlégr, Švarný - Bojer, Dragoun, Gerhát, Hübl, Jánský, Jenáček, Kubinčák, Lukeš, Majdan, Reichel, Trávníček, Vopat
Slavia: Slipčenko - Campbell, Jebavý, Kadlec, Kolařík, Roth, Sloboda, Vašíček, Žižka - Clarke, Čermák, Červenka, Doležal, Endál, Havel, Holec, Jelínek, Kůrka, Růžička, Sklenář, Vondrka