Budějovice zahájily výhrou, doma jsou stále neporažené

Red Spo
21. 3. 2008 20:14
České Budějovice - Karlovy Vary 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Hokejisté Budějovic mohli slavit další domácí vítězství.
Hokejisté Budějovic mohli slavit další domácí vítězství. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

České Budějovice - Hokejisté budějovického Mountfieldu prokázali v domácím prostředí dosavadní neporazitelnost a v úvodním utkání semifinále si poradili s Karlovými Vary.

Domácí se postupně dostali až do tříbrankového vedení, hosté začali dotahovat pozdě a na vyrovnání to už nestačilo. Gól na 3:2 vstřelil karlovarský obránce Dobroň až vteřinu před koncem zápasu.

Hostujícím hráčům se alespoň podařilo překazit domácí neprůstřelnost Romana Turka, jenž ve čtvrtfinálových zápasech na domácím stadionu nedostal od Kladna ani gól a dnes inkasoval po více než 230 minutách.

Slavia vítězí i podruhé. V prodloužení rozhodl Kadlec

Vítěz základní části vstoupil do domácího zápasu tradičně velmi aktivně a karlovarský brankář Mensator se měl co ohánět. Vydržel však pouze do sedmé minuty.

Při přesilové hře, kdy na trestné lavici seděl Marek Melenovský, otevřel skóre zápasu René Vydarený. Slovenský obránce zůstal nebráněn před brankou Karlových Varů a po přihrávce Tomáše Vaka poslal domácí do vedení.

V jedenácté minutě měl obrovskou příležitost k vyrovnání Košťál, ale ve velké šanci byl tísněn Květoněm a puk za Turkova záda protlačit nedokázal.

Postupem času vysoké herní nasazení opadalo, první třetina tak skončila jednobrankovým vedením domácích, kteří byli v úvodním dějství aktivnější než hosté.

Přesilovky pět na tři domácím nešly

Gól nepadl ani ve druhé dvacetiminutovce, i když Budějovičtí měli k dispozici dvě přesilové hry pět na tři.

Nejprve byli ve 32. minutě vyloučeni Skuhravý a krátce po něm i Kraft, ale více než minutovou výhodu dvou hráčů Mountfield nevyužil. Jediným výsledkem přesilovky bylo vyražení několika zubů obránce Hluchého, jenž byl zasažen pukem.

Další dva hráči Varů seděli na trestné lavici v 38. minutě. Vyloučen byl opět Skuhravý, k němuž tentokrát přisedl Mudroch. Ani tuto výhodu ovšem domácí nevyužili.

Slavia měla štěstí. Ale doma to otočíme, burcuje Čermák

Druhého gólu se vyprodaná hala dočkala až začátkem třetiny třetí. Po střele Veselého dorážel Brabenec a Budějovice šly do dvoubrankového vedení. To se zanedlouho ještě zvýšilo.

Karlovarský Prošek chyboval v rozehrávce, když v 50. minutě přihrál přímo na hůl Viktora Hübla. Českobudějovický útočník se nerozpakoval a napálil kotouč do pravého horního rohu branky překvapeného a bezmocného Mensatora.

Zdálo se být rozhodnuto, jenže šest minut před koncem zdramatizoval utkání Milan Procházka, jenž tečoval střelu obránce Mudrocha.

Vyrovnat už se však Varům nepodařilo, na rozdíl jedné branky dokázali korigovat skóre až v poslední vteřině, když videorozhodčí uznal branku po střele Dobroně od modré čáry.

Série pokračuje druhým zápasem v sobotu, utkání opět začíná v 17:25.

Výsledek:

HC Mountfield - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky: 7. Vydarený (Vak), 44. Brabenec (Veselý), 50. Hübl - 54. Milan Procházka (Mudroch), 60. Dobroň
Č. Budějovice: Turek - Toman, Vydarený, F. Novák, Gřegořek, Mucha, Frolo, Sičák, Bolf - M. Hudec, Brabenec, Sailer - Kůrka, V. Hübl, L. Květoň - Šimánek, Kotrla, Hřebejk - Veselý, Vak, Gulaš
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Řezníček, Němec, Mudroch, Grof, Prošek, Jiří Hanzlík, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - V. Polák, Pech, Hluchý
Stav série: 1:0