reklama

Budějovický Motor vyjel na led, ale shání halu na 1. ligu

Na koho budou v nové sezoně chodit fandové v Českých Budějovicích? To je stále ve hvězdách Na koho budou v nové sezoně chodit fandové v Českých Budějovicích? To je stále ve hvězdách autor: Tomáš Adamec
HC Motor, Jeden s českobudějovických subjektů, které chtějí pokračovat v profihokeji, začal s přípravou na ledě. Zatím však stále nemá k dispozici Budvar arénu.

Praha - V Českých Budějovicích konečně začala příprava na novou hokejovou sezonu.

Prvoligový HC Motor, jeden ze dvou subjektů, které po převedení extraligy do Hradce Králové usilují o pokračování profesionálního hokeje v jihočeské metropoli, vyjel ve středu pod vedením trenéra Josefa Řeháčka na led.

Ovšem nikoliv v Budvar aréně, na níž v současnosti nemá právo, ale v hokejovém centru Jaroslava Pouzara.

I tento problém, kde bude hrát, musí klub, jenž spolupracuje s hradeckým Mountfieldem, řešit.

"Toto jednání je ale na majiteli Caskovi. Já věřím, že všechno dopadne tak, jak má, že zvítězí zdravý rozum a hlavně hokej," uvedl manažer Motoru Jaroslav Brabec v telefonickém rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Vaše mužstvo zahájilo v Pouzar aréně přípravu na ledě. Kolik hráčů v kádru máte?
"Je tu okolo pětadvaceti hráčů do pole a v pátek nás čeká první přípravné utkání proti Havlíčkovu Brodu. Momentálně to bereme formou kempu a v tom budeme nadále pokračovat. Myslím si, že za ten měsíc mužstvo vykrystalizuje a bude schopno nastoupit do první ligy."

Základ týmu by měli tvořit hráči z loňského prvoligového Hradce Králové. Je to tak?
"Ano, je jich tu deset. Na první pohled vypadají kvalitně, takže jsme rádi, že tady jsou."

A co další jména, která loni za Hradec nehrála?
"Je tady zkušený Zdeněk Špergr, který je sice starší, ale je na něj spoleh. Připojí se k nám třeba také Jindra Kotrla či Vlasta Kroupa."

Jaká atmosféra v mužstvu momentálně panuje? Přece jen hráči asi tak úplně neví, jak ta situace v Budějovicích nakonec dopadne.
"Atmosféra je perfektní. Přes problémy a situaci, která zde panuje a o níž všichni ví, jsme nasměrovali hráče k tomu, aby se věnovali jen sportovní stránce. Problémy jsou naše věc. Kluci k tomu přistoupili výborně, moc se mi to líbilo."

Takže se snažíte o to, aby se jich ta nejistota nedotýkala?!
"Jasně. Hráči, ať si hledí hokeje. Ty organizační starosti musíme zvládnout my. Jak budou bojovat hráči, tak i my. Tím myslím ve sportovním duchu. S nikým válčit nechceme, i když to tak vypadá."

Zatím trénujete v malé hale pana Pouzara, ale pro soutěžní zápasy potřebujete získat do pronájmu Budvar arénu. Jak to chcete udělat?
"Věřím, že všechno dopadne tak, jak má. Stále doufáme, že budeme moci využívat hlavní halu. Do toho je však ještě daleko a já doufám, že zvítězí zdravý rozum a hlavně hokej, abychom mohli pokračovat v Budějovicích."

Budete chtít nějak využít proklamované spolupráce s Mountfieldem HK, který má podle nejnovějších skutečností stále primární právo na pronájem Budvar arény?
"Do toho já vůbec nevidím, a tak nejsem oprávněn se k tomu vyjadřovat. Toto jednání je na majiteli, panu Caskovi."

reklama