reklama

Budoucnost české komety rozsekne draft. Půjde Simon do NHL?

MS 2015, ČR-Švédsko: Dominik Simon a Jiří Novotný MS 2015, ČR-Švédsko: Dominik Simon a Jiří Novotný autor: Milan Kammermayer
Kometa české reprezentace Dominik Simon má po povedeném mistrovství světa v Praze na stole nabídky z KHL, ale cítí i zájem z NHL. Kam zamíří, to určí víkendový draft na Floridě.

Praha - Bude mu brzy 21 let a na světovém šampionátu v Praze patřil coby benjamínek českého týmu mezi jeho klíčové hráče. Útočník Plzně Dominik Simon ohromil gólem a pěti přihrávkami natolik, že na sebe okamžitě strhl pozornost bohatých ruských celků i klubů v NHL.

Kam nakonec zamíří? O tom se rozhodne o víkendu v draftu. "Uvidíme, jak to dopadne. Je to náhoda a loterie. Zaznamenal jsem zájem z KHL, kde na mě patří práva Jaroslavli, ale pokud bude možnost jít do zámoří, půjdu tam," říká Simon v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

O víkendu na Floridě, kde se letošní draft NHL koná, Simon nepatří mezi české favority na první kolo, jakými budou Pavel Zacha nebo Jakub Zbořil. Simon bude jako ročník 1994 soupeřit s o tři roky mladšími hokejisty o vstupenku do NHL spíše ze zadních řad.

I tak se dá ale očekávat, že se Simon tentokrát konečně dočká. Po povedeném šampionátu byl totiž zájem klubů z NHL o jeho služby enormní, a tak by bezprostředně po draftu mohla na stole přistát i konkrétní nabídka.

Dáváte víkendovému výsledku draftu velkou váhu?
Je to spíše takové potěšení, že mají kluby z NHL o mě zájem. Odmala tam jako hokejista chcete jít hrát, je to sen každého. Tohle je to, co si užívám, a jak to dopadne, to uvidíme.

Máte dvě možnosti: Buď draftován budete a pak budete muset jednat s konkrétním klubem, nebo si vás v draftu nikdo nevybere a vy díky tomu, že jste ročník 1994, pak budete moci podobně jako Jiří Sekáč loni jednat se všemi. Jakou variantu upřednostňujete?
Ještě draftovaný být letos naposledy můžu, takže to vypadá, že draftovaný i budu. Ta druhá možnost, kterou jste nastínil, se nejspíš nestane, alespoň podle toho, co mi řekl můj agent a kolik jsem absolvoval pohovorů s jednotlivými kluby NHL. Jen nedokážu říct, který klub si mě nakonec vybere. To už bude loterie, náhoda.

Musíte ale tušit, čí zájem je velký, ne?
Já měl těch pohovorů fakt docela dost a byly to různé týmy, takže nevím.

Máte nějaké přání?
Chicago, Montreal, Tampa Bay... Ale vlastně je mi to jedno, důležité je, aby si ho nějaký klub vůbec vybral.

Velké zklamání jste zažil loni, i když jste zářil na šampionátu dvacetiletých, draftem jste nakonec neprošel. Věřil jste pak ještě vůbec, že by se vám to mohlo podařit letos?
V hlavě jsem měl, že by se to mohlo stát a třeba se to takhle povést. Ale je pravda, že už jsem to asi spíše nečekal (usměje se).

Podobně to měl Ondřej Palát, také on se dva roky za sebou na draftu neujal a vyšlo mu to až ten třetí a poslední rok. Teď je hvězdou Tampy Bay. Takhle si vaši cestu plánujete taky?
Je to pro mě určitě inspirace. Je super vidět, že to takhle jde. Že člověk ani nemusí být draftován první rok a stejně se do NHL dostane. Že se jde i takhle té šance chytit.

Je po úspěšném mistrovství světa, kde jste patřil mezi nejlepší hráče českého týmu, vaší prioritou odchod do zámoří?
Uvidíme, jak dopadne draft. V Plzni mám smlouvu ještě na dva roky a myslím, že i kdybych tady ještě rok zůstal, krok zpět to není. Zaznamenal jsem i zájem z Ruska, tam mě draftovala Jaroslavl. To mě sice těší, ale kdybych dostal možnost jít do Ameriky, chci jít tam.

I za cenu toho, že byste začal na farmě?
To už pak bude záležet na tom, jak se poradíme i s agentem. Tady záleží i na tom, jaký klub si mě vybere a jestli bude šance se v něm do prvního týmu dostat. Uvidíme. Sám to budu o víkendu doma na internetu sledovat, spát nepůjdu.

reklama