Bulis a Gulaš zazářili v play off KHL. Oba dvakrát skórovali

1. 3. 2013 17:14
Jan Bulis z Čeljabinsku a Milan Gulaš z Magnitogorsku dali v dnešních osmifinálových duelech KHL po dvou gólech a v sériích na čtyři vítězství zajistili svým týmům vedení 3:2 na zápasy.
Radost Jana Bulise a jeho spoluhráčů z Čeljabinsku.
Radost Jana Bulise a jeho spoluhráčů z Čeljabinsku. | Foto: Eduard Erben

Moskva - Čeští hokejisté Jan Bulis z Čeljabinsku a Milan Gulaš z Magnitogorsku dali v dnešních osmifinálových duelech KHL po dvou gólech a v sériích na čtyři vítězství zajistili svým týmům vedení 3:2 na zápasy. Bulis přispěl k výhře 6:3 nad Astanou, Gulaš zařídil vítězství 2:1 nad Ufou.

Gulaš si svůj vůbec první bod v Kontinentální lize připsal ve 12. minutě úvodní třetiny, kdy poslal domácí Metallurg do vedení 1:0. Druhou trefu přidal sedmadvacetiletý útočník v polovině zápasu, Ufa dokázala v úvodu třetího dějství díky Slovákovi Štefanu Ružičkovi pouze snížit.

Omsk potřetí porazil Novosibirsk

Podobně jako Gulaš na tom byl Bulis, který v dnešním pátém utkání série s Astanou bodoval poprvé v probíhajících vyřazovacích bojích. Čtyřiatřicetiletý centr ve 14. minutě zajistil Metallurgu vedení 2:1 a po přestávce zvyšoval na 4:1. Jeho druhá branka se nakonec ukázala jako vítězná, protože hostům se podařilo upravit na konečných 6:3.

Ve třetím dnešním duelu zvítězil Omsk 1:0 v prodloužení nad Novosibirskem a v sérii se ujal vedení 3:2. Jedinou branku zápasu vstřelil v 67. minutě Dmitrij Sjomin.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 5. zápasy:

Omsk - Novosibirsk 1:0 v prodl., stav série 3:2; Čeljabinsk - Barys Astana 6:3 (za domácí Bulis 2+0), stav série 3:2; Magnitogorsk - Ufa 2:1 (za domácí Gulaš 2+0), stav série 3:2.