Bulis dal dva góly, Čeljabinsk je však na pokraji vyřazení

28. 3. 2013 17:55
Bulisův Čeljabinsk už nesmí zaváhat, jinak pro něj sezona končí
Bulisův Čeljabinsk už nesmí zaváhat, jinak pro něj sezona končí | Foto: Eduard Erben

Čeljabinsk - Český hokejista Jan Bulis vstřelil v play off Kontinentální ligy dva góly, ovšem porážku Čeljabinsku 5:6 v prodloužení s Kazaní neodvrátil.

Dvojnásobný šampion z Kazaně se tak v semifinálové sérii ujal vedení 3:1 na zápasy a chybí mu jediná výhra k tomu, aby se potřetí v historii dostal do finále.

Bulis přitom dělal, co mohl, aby zvýšil Čeljabinsku naději na postup. Rodák z Pardubic nejprve v 37. minutě při přesilové hře vyrovnal na 3:3 a o dvě minuty později zařídil při další početní výhodě domácímu mužstvu vedení. Byl to už jeho šestý zásah v letošním play off. K tomu má na kontě jednu asistenci.

Čeljabinsk dokonce vedl už 5:3, ale o šanci na vítězství přišel, když pět minut před závěrem třetí třetiny dostal během 28 vteřin dva góly. V 17. minutě prodloužení pak ruský reprezentant Zaripov zařídil výhru Kazaně.