Bulis pomohl Čeljabinsku gólem snížit stav série s Kazaní

31. 3. 2013 18:45
Jan Bulis (uprostřed) pomohl Traktoru jedním gólem snížit stav série finále Východní konference KHL s Kazaní na 2:3 na zápasy. | Foto: Eduard Erben

Kazaň - Hokejisté Traktoru Čeljabinsk i díky brance českého útočníka Jana Bulise zvítězili v semifinále Kontinentální hokejové ligy nad Kazaní 2:1 v prodloužení. Stav série snížili na 2:3.

Bulis navázal na dva góly ze čtvrtečního čtvrtého duelu už v 16. minutě, kdy si vyjel od mantinelu a překvapivou střelu otevřel skóre.

Dvojnásobný vítěz KHL si nechal srovnání až do poslední třetiny, deset minut před koncem se trefil Ilja Nikulin.

Čeljabinsk mohl utkání v prodloužení rozhodnout z trestného střílení, které místo zraněného obránce Derona Quinta provedl Petri Kontiola, jenže trefil tyčku.

Finský útočník zaváhání napravil osm sekund před koncem prvního prodloužení, kdy zametl do prázdné branky přihrávku Valerije Ničuškina a rozhodl.