Bulisův Čeljabinsk dokonal skvělý obrat a je ve finále KHL

4. 4. 2013 19:45
Hokejisté Čeljabinsku postoupili do finále KHL, v němž vyzvou Dynamo Moskva. Traktor dokázal v semifinále s Kazaní otočit nepříznivý stav 1:3 na zápasy, rozhodující sedmý duel vyhrál 2:1.
Čeljabinsk otočil stav semifinálové série z 1:3 na 4:3 a poprvé si zahraje o titul | Foto: Eduard Erben

Kazaň - Hokejisté Čeljabinsku postoupili do finále Kontinentální ligy a v boji o Gagarinův pohár vyzvou obhájce titulu z Dynama Moskva. Traktor dokázal v semifinálové sérii s Kazaní otočit nepříznivý stav 1:3 na zápasy, rozhodující sedmý duel dnes na soupeřově ledě vyhrál 2:1.

Čeljabinsk dosáhl historického úspěchu. Dosud získal v sovětské, ruské nebo Kontinentální lize čtyřikrát bronz, naposledy vloni. Z postupu se radoval i český útočník Jan Bulis, s osmi góly jeden z nejlepších střelců letošního play off. Ve finále nastoupí proti trojici krajanů, neboť za Dynamo hrají Marek Kvapil, Jakub Petružálek a Filip Novák.

V sedmém semifinálovém zápasu v Kazani otevřel skóre hostující Vladimir Antipov, který v 32. minutě využil přesilovou hru. Kanadský brankář Traktoru Michael Garnett kapituloval až v 55. minutě, kdy vyrovnal Janne Pesonen. Čeljabinsk následně přečkal dvouminutové oslabení a 29 sekund před koncem ho poslal do finále Andrej Kosticyn.