reklama

Bylo to šílené, góly jsme Spartě sami dali, lamentovalo Brno

Marek Čiliak vydržel v šestém zápase v bráně jen do 13. minuty, než po drtivém úvodu Sparty dostal čtyři góly Marek Čiliak vydržel v šestém zápase v bráně jen do 13. minuty, než po drtivém úvodu Sparty dostal čtyři góly autor: CPA Eduard Erben
Kometa v šestém semifinále podlehla Spartě 2:5, stav série je srovnán na 3:3.

Brno - Tak takhle Brňané se svým mečbolem naložit rozhodně nechtěli. Místo aby usmažili Spartu v domácím kotli, sami se vařili ve vlastní šťávě.

Od úvodu se totiž nechali zatlačit před svou branku a nemohli se divit, když za necelých devět minut napadaly do jejich sítě tři góly. A o chvíli později přibyl ještě čtvrtý.

"První třetina byla z naší strany šílená. Dostávali jsme jednu branku za druhou," protáčely se ještě po zápase panenky Tomáši Svobodovi.

"Trošku jsme se spletli s tím, co máme hrát. Začali jsme zbytečně opatrně. Spartu jsme pouštěli bez kontaktu do poloviny kluziště. Málo jsme bruslili, pohyb byl špatný," sypal celému týmu popel na hlavu Svoboda.

"De facto jsme Spartě ty góly sami dali," zlobil se po utkání domácí asistent trenéra Karel Beran.

Sparta konečně proměňovala šance

Jeho svěřenci až moc často propadali při hře okolo brankoviště a sparťané mohli relativně snadno skórovat. "Máme nějakou taktiku, kterou jsme ale nedodržovali. Nechali jsme se dostat pod tlak a z toho pramenily ty chyby," vysvětlil Beran.

Naopak Pražané dostali zápas skvělým úvodem pod kontrolu a prakticky ji udrželi až do závěrečné sirény. "Nebylo jednoduché jet do Brna za takového stavu, protože jsme mohli skončit," přiznal lehké obavy útočník Jaroslav Hlinka.

Podle projevu na ledě však ze sparťanů břemeno rychle spadlo. "Od začátku jsme hráli výborně a dobře jsme se pohybovali. Měli jsme šance, které jsme na rozdíl od minulého zápasu také proměnili. To je důležité a jsme za to rádi."

Dva góly jako příprava na sedmý zápas

Podle Berana se ještě Kometa chtěla dobrým vstupem do druhé třetiny dostat do hry, ale s přibývajícím časem její šance stále víc klesaly.

"Hrát za takového stavu je těžké. Snažili jsme se o zvrat, měli nějaké šance, ale ty jsme nedali. Pak jsme dostali pátý gól a bylo rozhodnuto," smutnil Beran.

Přesto Svoboda našel při hodnocení zápasu jedno pozitivum. "Naším záměrem bylo připravit se na další zápas a vyhrát poslední třetinu. Což se nám podařilo a bereme to alespoň jako nějaké plus," dodal.

O tom, kdo ve finále vyzve Zlín, se tak rozhodne až v pondělí v holešovické Tipsport aréně.

reklama