reklama

Bývalý kapitán Slavie Kadlec posílí Plzeň, Duda Končí

Petr Kadlec. Petr Kadlec. autor: Zuzana Hronová
Hokejisty Plzně posílí zkušený obránce Petr Kadlec, dlouholetý kapitán pražské Slavie.

Plzeň - Hokejisty Plzně posílí zkušený obránce Petr Kadlec, dlouholetý kapitán pražské Slavie. V západočeském týmu naopak podle klubového webu končí útočník Radek Duda. Po roce se vrací americký útočník Nicholas Johnson, který loni pomohl Plzni získat titul a poté odešel do německého Schwenningenu.

Také Kadlec, který podepsal v novém angažmá dvouletou smlouvu, už v Plzni působil. Sedmatřicetiletý obránce v týmu hostoval v ročníku 1999/2000 a pomohl mu ke třetí příčce. Jinak strávil celou dosavadní kariéru v extralize v dresu Slavie, se kterou získal mimo jiné dva tituly.

Defenzivu Indiánů posílí také Lukáš Pulpán, plzeňský odchovanec, který skončil po uplynulé sezoně v Chomutově. Na západě Čech podepsal smlouvu na tři roky. Johnson, který už v klubu působil v letech 2010 až 2013, má roční kontrakt.

Duda následuje Vlasáka

Duda v Plzni nebude pokračovat, i když byl nejproduktivnějším hráčem týmu v základní části uplynulé sezony. "Bylo to hodně těžké rozhodnutí, odchody tohle přináší, ale chceme nastavit novou cestu. Radkovi chci poděkovat. Pro Plzeň udělal strašně moc a rozešli jsme se velmi férově," řekl generální manažer Martin Straka pro Mf Dnes.

Straka, který je i majitelem klubu, se rozhodl po sezoně ukončit hráčskou kariéru stejně jako obránce Jiří Hanzlík. Plzeňský kádr opustili i další zkušený útočník Tomáš Vlasák a obránci Tomáš Frolo a Tomáš Slovák.

Olomouc získala Trvaje

Zkušený hokejový brankář Jiří Trvaj odchází po pěti letech z Komety Brno a bude působit v Olomouci. V týmu nováčka extraligy vytvoří dvojici s Tomášem Vošvrdou.

"Jsme rádi, že se nám Jirku Trvaje do našeho týmu podařilo dotáhnout. Je to hráč, který má obrovské zkušenosti z extraligy. Myslím, že poté, co odešel Tomáš Halász, vytvoří s Tomášem Vošvrdou vynikající brankářskou dvojici," uvedl generální manažer Erik Fürst na klubovém webu.

Čtyřicetiletý Trvaj má na kontě více než 600 zápasů v extralize za Vítkovice, Znojmo a Brno.

reklama